• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2719
  • Dodano: 2023-09-14 / 16:00
  • Komentarzy: 0

  Wybrano najlepsze atrakcje turystyczne Województwa Opolskiego

  (Fot. Województwo Opolskie)

  (Fot. Województwo Opolskie)

  Poznaliśmy perełki turystyczne województwa opolskiego, które zostały uhonorowane tytułem "Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2023". Wśród wyróżnionych atrakcji znajdują się zarówno znane i często odwiedzane miejsca, jak i nowe odkrycia zyskujące coraz większą popularność.

  XIV edycja Certyfikatów Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (OROT) przynosi kolejne uznanie dla atrakcji turystycznych w regionie. Wcześniej wyróżnienie to otrzymało wiele doskonałych obiektów i atrakcji, które są znane nie tylko w regionie, ale także w całym kraju i za granicą. Wśród nich znalazły się takie miejsca jak Zamek Moszna, Szlak Kulinarny Opolski Bifyj, Zamek Niemodlin, Karolinka Golf Park oraz rozwijający się Opolski Szlak Winnic. Jubileuszowa, dwudziesta rocznica istnienia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podkreśla ogromny wkład tej organizacji w rozwijanie turystyki w regionie.

  - Certyfikaty staramy się przyznawać tym atrakcjom, które są już produktami albo kroczą już w tym kierunku. Chodzi o to, aby Ci, którzy są właścicielami lub zarządzają daną atrakcją tworzyli gotową ofertę dla turystów. Nie wystarczy samo atrakcyjne miejsce, ale trzeba stworzyć pakiet usług. Doskonałym przykładem jest właśnie Zamek Moszna. To oferta noclegowa, trasy turystyczne, piękny park, fontanna i restauracja znajdująca się na szlaku Opolski Bifyj. Do tego kolonie tematyczne, konferencje. Certyfikat OROT to dodatkowa promocja w kraj i za granicą. Te produkty pojawiają się w kampaniach promocyjnych - wyjaśnił Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

  Marszałek Andrzej Buła zaznaczył, że OROT jest zrzeszeniem 180 członków i ma ogromny potencjał kadrowy, organizacyjny i finansowy.
  - Turystyka zaczyna się tak naprawdę blisko nas. Niekiedy mamy trzy wolne godziny, gdzie możemy pojechać rowerem na wycieczkę, następnie jest turystyka jednodniowa i czego bardzo byśmy chcieli, aby jak najwięcej osób przyjeżdżało z zewnątrz - podkreślił Andrzej Buła.

  Certyfikaty OROT to wyróżnienie dla atrakcji, które nie tylko przyciągają turystów, ale także tworzą gotowe oferty turystyczne. To oznacza, że atrakcyjne miejsce to nie wszystko; ważne jest także stworzenie pakietu usług dla odwiedzających. Przykładem jest Zamek Moszna, który oferuje nie tylko zwiedzanie zamku, ale także noclegi, trasy turystyczne, park, fontannę i restaurację, a także organizuje różnorodne wydarzenia, od kolonii tematycznych po konferencje.

  W tegorocznej edycji Certyfikatów OROT przyznano cztery "Certyfikaty 2023" oraz sześć wyróżnień. Certyfikaty zdobyły różnorodne atrakcje, takie jak "Bastion św. Jadwigi w Nysie", "Kompleks Bajka Resort", "Kraina Jezior Turawskich" i "Zawody driftingowe w Kietrzu". Wyróżnienia trafiły do projektów, takich jak "Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA", "Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego", "Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Ładzy", "Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo "Blechhammer -1944"" oraz "OTW w Bąkowie. Camping nr 23". Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów SMOK z Opola otrzymało wyróżnienie specjalne za "Klubowe muzeum retro komputerów, gier i demosceny".

  Dla Gminy Tułowice przyznano Certyfikat "Turystycznego Odkrycia Roku 2023" za produkt "Muzeum Ceramiki Tułowice po kolei", a Stowarzyszeniu LGD Stobrawski Zielony Szlak i Gminie Biała przyznano wyróżnienia w tej samej kategorii za produkty oparte na mitycznych i legendarnych opowieściach.

  Marszałek Andrzej Buła podkreślił, że turystyka to dziedzina, która ma duży potencjał, i zachęcił do kontynuowania prac nad rozwojem turystyki w regionie. OROT odgrywa ważną rolę w promocji atrakcji opolskiego w kraju i za granicą, co wspiera rozwój turystyki w regionie.
  Patronat 24opole
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".