• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1387
  • Dodano: 2023-09-14 / 18:23
  • Komentarzy: 1

  Auta - chłodnie z fałszywymi dokumentami

  (Fot. WITD Opole)

  Rumuński przewoźnik, używając fałszywych świadectw ATP, prowadził międzynarodowy transport artykułów łatwo psujących się.


  W dniu 11 września 2023 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu podczas rutynowych kontroli na autostradzie A4 zdecydowali się na dokładną kontrolę dwóch pojazdów typu chłodnia, należących do rumuńskiego przewoźnika, w których przewożone było głęboko mrożone mięso.

  Podczas kontroli dokumentów, inspektorzy natknęli się na podejrzane świadectwa ATP, co wywołało ich wątpliwości. Po dalszych sprawdzeniach w jednostkach certyfikujących, kontrolujący jednoznacznie stwierdzili, że świadectwa ATP, które są niezbędne przy międzynarodowym transporcie łatwo psujących się produktów, zostały sfałszowane. Rzeczywistość była jasna: naczepy, wypełnione mięsem po brzegi, nie posiadały ważnych świadectw ATP, które potwierdzałyby ich zdatność do tego rodzaju przewozu. Tabliczki ATP na naczepach wskazywały, że badania pojazdów wygasły w odpowiednio w 2012 i 2014 roku.

  Dodatkowo, kontrola czasu pracy wykazała liczne naruszenia dotyczące codziennej jazdy oraz przekroczenia dopuszczalnego czasu prowadzenia bez przerwy. W celu zabezpieczenia ewentualnej przyszłej kary finansowej, od przewoźnika pobrano kaucję, a kierowców ukarano mandatami karnymi. W odpowiedzi na fałszywe dokumenty na miejscu kontroli wezwano także patrol policji.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-14 22:38:36 [83.4.113.*] id:1664507  
  dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja
  a RZĄD polski ciągle OSZUKUJE kraj i OBYWATELI 38 MLN i nie ponosi ODPOWIEDZIALNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!! i taki morawiecki ciągle jest na WOLNOŚCI nie wspomne o współtusku!

  Nick:
  Treść: