• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2276
  • Dodano: 2023-09-12 / 17:15
  • Komentarzy: 3

  Muzyka bez granic: Podsumowanie III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych

  Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski po raz trzeci zorganizował Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023. Koncert finałowy odbył się 20 września w Filharmonii Opolskiej.

  Wystąpiła piętnastka uczestników, którzy mimo trudności związanych z widzeniem, wspaniale potrafili wyrażać swoje emocje i pasję za pomocą muzyki. Publiczność, ujęta talentem wykonawców, okazała ogromne wsparcie i ciepłe przyjęcie.

  Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska, Marek Piekarczyk, Jarosław Wasik i Przemysław Neumann, podjęło trudną decyzję i wyłoniło trzech laureatów - artystów, którzy dostali szansę, by ich talent był doceniony na najwyższym poziomie. Nagrodę główną i pierwsze miejsce otrzymał Kacper Kujawski, drugie miejsce otrzymała Marta Jędrzejczyk, a miejsce trzecie Oliwia Maciejuniec.
  Jury przyznało także trzy wyróźnienia. Otrzymali je: Patrycja Baczyńska-Malinowska, Anna Wereszczyńska, Mariusz Wołkowicz.

  - To jest naprawdę piękne uczucie, przyjeżdża się na konkurs i chce się z siebie dać wszystko, ale nie spodziewa się jakiś wyników i nagle przychodzi ten moment niespodzianki- mówił Kacper, zdobywca pierwszej nagrody.

  Nagrodę publiczności otrzymała Patrycja Baczyńska-Malinowska za piosenkę "Stop" z repertuaru Sam Brown. Patrycja jest zdobywczynią pierwszej nagrody podczas I Ogólnopolski Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych oraz trzeciej nagrody podczas II edycji.

  - Muzyka jest moją pasją, tym, czym żyje na co dzień, ale jest też moją pracą, ponieważ śpiewam zawodowo. Prowadzę różne warsztaty, spotkania dla dzieci z rodzicami. Jednym z warsztatów, które prowadziłam w lutym tego roku były warsztaty pt. Niewidzialna Kraina. Dzieci, miały szansę poczuć się jak osoba niewidoma na co dzień w życiu - mówi Patrycja - Planuję cały czas się spełniać w tym co daje mi najwięcej radości, czyli śpiewaniu- dodaje.

  Oprócz cennych nagród finansowych i rzeczowych, laureaci otrzymali także ogromne wsparcie i uznanie za swoje artystyczne dokonania.

  Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023 to nie tylko festiwal muzyki, ale przede wszystkim wyraz szacunku i wsparcia dla artystycznej pasji osób niewidomych. To wydarzenie udowodniło, że muzyka jest językiem, który nie zna ograniczeń fizycznych ani barier.

  Zdjęcie (1/18)

  fot. Daggy
  I nagroda Kacper Kujawski

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-22 08:21:39 [217.173.203.*] id:1664785  
  Patryk100: Napisała postów [934], status [rozpisany/na] Reputacja
  Wyjaśni mi ktoś może, dlaczego "dziennikarze" tego żałosnego proniemieckiego portaliku podpisują się pseudonimami? Nie maja odwagi stanąć twarzą w twarz przed Polakami?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-09-22 10:32:06 [78.30.73.*] id:1664788  
  Polpha: Napisał postów [9457], status [VIP] Reputacja
  Dlaczego idiota patryk100 chowa się na portalu pod pseudonimem? a nie z imienia i nazwiska. Niech swiat zobaczy kto jest skończonym durniem.
  2023-09-22 08:19:54 [217.173.203.*] id:1664784  
  Patryk100: Napisała postów [934], status [rozpisany/na] Reputacja
  A co to tak nic o premierze filmidła dzisiejszej?

  Nick:
  Treść: