• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 757
  • Dodano: 2023-09-08 / 13:40
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Praca w opiece w Niemczech - co może pozytywnie zaskoczyć?

  Czy praca Niemcy opieka to zatrudnienie takie samo, jak każde inne? Już po kilku dniach wykonywania obowiązków Opiekunki osoby starszej można zorientować się, jak niewiele wspólnego ze stanem faktycznym ma takie przekonanie. Co więcej, praca w niemieckiej opiece to szereg pozytywnych zaskoczeń. O których z nich najczęściej wspominają osoby zawodowo niosące pomoc niemieckim seniorom?


  Po pierwsze - bliskość i relacje


  Ludzie są różni i trudno spodziewać się, że osoba starsza, którą przyjdzie się nam zajmować, będzie aniołem. Osoby nastawiające się na nieustanną walkę z niemieckim seniorem szybko muszą jednak przyznać, że padły ofiarą krzywdzących stereotypów. Nikt nie zmusza Opiekuna do przyjaźni ze swoim podopiecznym, nie da się jednak ukryć, że pozytywne, pełne zrozumienia relacje nawiązują się znacznie częściej niż uczucie niechęci i zniecierpliwienia. Oczywiście, nie dojdzie do nich, jeśli Opiekun nie będzie osobą wyrozumiałą i empatyczną. Warto jednak pamiętać o tym, że pielęgnowanie w sobie tych cech jest najlepszym, co może zrobić osoba zatrudniona jako Opiekunka w Niemczech. Praca w przyjaznej atmosferze jest przecież bez porównania przyjemniejsza od nieustannych sporów. https://www.aterima-med.pl/oferty-pracy


  Po drugie - nowe doświadczenia kulturowe


  Wyjeżdżając do Niemiec zwykle jesteśmy przekonani o tym, że nic nas nie zaskoczy. Znamy przecież ten uporządkowany, obowiązkowy naród z filmów i podręczników historii. Jeśli jednak umiemy wyzbyć się myślenia bazującego na stereotypach, szybko zaczniemy cieszyć się nowym doświadczeniami kulturowymi. Opiekunki w Niemczech często podkreślają, że to właśnie sami Niemcy okazali się największym zaskoczeniem w ich pracy. Poznawanie ich temperamentu, skłonności do zabawy i żartów i ogromnych pokładów wrażliwości może być fantastycznym odkryciem. Przyjemnym doświadczeniem jest też dostrzeżenie bogactwa niemieckiej kultury, której znakiem rozpoznawczym nie musi być wcale piwo i skoczna muzyka.


  Po trzecie - rozwój umiejętności


  Praca Opiekunki osób starszych często jest opisywana jako dość monotonna. Już po pierwszym tygodniu w Niemczech można jednak przekonać się o tym, że jest to kolejny mit z nią związany. Trudno o zawód, w którym równie szybko zdobywa się nowe umiejętności, a także dowiaduje się tak wiele o samym sobie. Opiekun osoby starszej z dnia na dzień umie coraz więcej. Najbardziej spektakularne są, oczywiście, postępy w nauce języka niemieckiego. Każdy dzień jest jednak również szeregiem okazji do tego, aby uczyć się empatii, cierpliwości, wyrozumiałości i opanowania. Wyjazd pozwala na wyrobienie w sobie cech, które z pewnością przydadzą się podczas dalszej ścieżki kariery.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".