• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 2846
  • Dodano: 2023-09-07 / 09:20
  • Komentarzy: 1

  Utrudnienia na Krakowskiej. Odcinek drogi jest zamknięty

  Dziś (piątek 7 września) i jutro zamknięty będzie wyjazd z ulicy Krakowskiej w kierunku 1 Maja i Korfantego. Ma to związek z końcowym przepięciem nowo budowanej sieci wodociągowej wykonanej przy okazji remontu placu przed dworcem PKP.


  Przez dwa dni zmotoryzowani będą musieli liczyć się z utrudnieniami na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Korfantego. Miejski Zarząd Dróg zamyka tam odcinek drogi.

  - Zamknięcie Krakowskiej będzie wiązało się z wprowadzeniem objazdu. Ma to związek z końcowym przepięciem nowo budowanej sieci wodociągowej wykonanej przy okazji remontu placu przed dworcem PKP. Samochody wyjeżdżające z Damrota do 1 Maja będą kierowane przez ulicę Krakowską, Żwirki i Wigury, plac Wolności, Ozimską Kołłątaja do ulicy 1 Maja - tłumaczy Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Przed nami jeszcze budowa prawoskrętu. Prawoskręt ma powstać wzdłuż placu dworcowego. Zaczynać się będzie przy skrzyżowaniu Krakowskiej z Korfantego i prowadzić do Kołłątaja. Firma, która będzie prowadziła prace ma maksymalnie wykorzystać istniejące elementy infrastruktury, czyli m.in. krawężniki i kostkę, a elementy kolidujące mają być przesunięte.

  Według założeń wykonawca ma 9 miesięcy na zaprojektowanie i wykonie prawoskrętu (termin rozpoczął się w maju). Być może uda się zakończyć prace wraz z przebudową placu przed dworcem.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-07 13:24:10 [89.67.3.*] id:1664196  
  DonPedro69: Napisał postów [11070], status [VIP] Reputacja
  Oby tylko kostkę ułożyli tak, żeby to wyglądało normalnie!

  Nick:
  Treść: