• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 958
  • Dodano: 2023-09-05 / 10:23
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czy można łączyć dietę ketogeniczną i post przerywany?

  Dieta ketogeniczna i post przerywany to coraz bardziej popularne tematy, które dotyczą nowego podejścia do zdrowej i skutecznej diety. Czy wiesz na czym polega keto dieta i czym jest post przerywany?

  Dieta ketogeniczna


  Dieta ketogeniczna to dieta, która opiera się na tłuszczu i białku. Musimy ograniczyć do minimum spożywanie węglowodanów. Węglowodany znajdziemy we wszystkich produktach mącznych. Do takich należą tradycyjne wypieki, ciasto na pizzę, makarony, pieczywo, chleb, bułki. Mówimy tutaj o produktach, które powstały zarówno z mąki pszennej, jak i pełnoziarnistej. Oprócz tego musimy pamiętać, aby wyeliminować z diety ziemniaki i ryż. Nasz klasyczny obiad musi więc składać się z mięsa oraz warzyw. A jak z owocami? Owoce to spore źródło cukru, czyli węglowodanów. Bardzo dobrym i keto-przyjaznym owocem jest awokado, które jest bogate w tłuszcz. Można również sięgnąć po owoce niskowęglowodanowe jak maliny, borówki, truskawki, jeżyny. Oczywiście sok z cytryny i limonki również nam nie zaszkodzi. Musimy jednak wyeliminować cukier, który jest składem popularnych słodyczy. Ale spokojnie, biały cukier, możemy zastąpić ketoprzyjaznymi słodzikami, takimi jak stewia i erytrytol. Przepisy na dania ketogeniczne są bardzo różnorodne. Nie musimy się obawiać, że zabraknie nam pomysłów.


  Kliknij i sprawdź keto przepisy na stronie https://ketodietetyk.pl/przepisy/


  Post przerywany


  Post przerywany to dieta, która jest dosyć prosta. Polega ona na tym, że dzielimy dobę na dwa cykle: okienko postu i okienko żywieniowe. Najbardziej popularny jest wariant, podczas którego przez 8 godzin przyjmujemy posiłki, a przez 16 godzin nic nie jemy. Skutkiem postu przerywanego jest fakt, że nasz organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczów skumulowanych wcześniej w organizmie. Pozwalamy w ten sposób zwolnić nasze magazyny energii, aby mogły się później zapełnić podczas okienka żywieniowego. Dzięki stosowaniu tej diety, ułatwiamy spalanie tłuszczów. Nie doprowadzamy do sytuacji, w której cały czas zwiększamy ilość tkanki tłuszczowej, co powodowałoby zwiększenie masy ciała. Post przerywany jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą utrzymać swoją wagę, a nawet stracić kilka kilogramów. Cykl 8 godzin na 16 godzin jest najbardziej znanym wariantem postu przerywanego.


  Kliknij i dowiedz się więcej na stronie https://ketodietetyk.pl/post-przerywany-dla-poczatkujacych/


  Dieta ketogeniczna a post przerywany


  Odpowiadając wprost na pytanie postawione w tytule artykułu - tak, można łączyć obie diety. Wręcz śmiało można stwierdzić, że post przerywany i dieta ketogeniczna idealnie się uzupełniają. Jeżeli ograniczymy węglowodany i będziemy przyjmować posiłki, tylko podczas okienka żywieniowego, to dosyć szybko stracimy nadmierne ilości tkanki tłuszczowej. To ile kilogramów stracimy i w jakim czasie, zależne jest od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest, aby wejść w stan ketozy, czyli nie przyjmować produktów wysokowęglowodanowych. Im mniej jemy węgli, tym większe zauważymy efekty. Ważne jest również, aby nasz posiłek głównie składał się z tłuszczy, a nie z białka. Tak samo istotna jest konsekwencja przy stosowaniu okienka żywieniowego. Jeżeli dołożymy do tego wysiłek fizyczny, możemy być pewni, że połączone diety spowodują szybką różnicę na wadze. Pozytywne skutki stosowania tego dietetycznego duetu to polepszone samopoczucie, lepsze wysypianie się, lepsza koncentracja czy brak poczucia głodu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".