• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 7439
  • Dodano: 2023-09-03 / 15:10
  • Komentarzy: 1

  Trwa rodzinny piknik "Zdrowie RODZI SIĘ w aktywnej rodzinie"

  Na placu Wolności o godzinie 13:00 rozpoczął się piknik "Zdrowie RODZI SIĘ w aktywnej rodzinie". To wyjątkowe wydarzenie, które łączy zabawę z edukacją, promując zdrowy styl życia dla całych rodzin.

  - Przyjechałyśmy z córką z Kluczborka, aby spotkać się z Paniami z oddziału wcześniaków, bo córka, która dziś ma 6 lat jest właśnie wcześniakiem-mówi Pani Iwona.

  - My przyjechaliśmy z Olesna, wydarzenie jest bardzo ciekawe, można otrzymać wiele cennych informacji i miło spędzić czas. Bardzo zachęcam wszystkich do przybycia-dodaje Pani Natalia.

  Na scenie głównej wystapił zespół Arka Noego, a ich piosenki rozgrzały serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Widać było uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Animatorzy prowadzą taneczne pokazy, a dzieci wraz z rodzicami tańczą razem do rytmów muzyki. Zaplanowano również bajkowe zgadywanki dla całej rodziny, puszczanie baniek, spektakl ekologiczny opolskiego Teatru Ekostudio w reżyserii Andrzeja Czernika oraz pokaz jogi dla najmłodszych.

  Warto również odwiedzić stanowisko kreatywne, punkty malowania buzi oraz brzuchów ciążowych przyszłych mam, a także stanowisko tatuaży, gdzie profesjonalni animatorzy plastycy będą spełniać marzenia maluchów i ozdobią ich rączki pięknymi, zmywalnymi rysunkami.

  W strefie dla rodzin odbywają się różnorodne warsztaty - rodzice uczą się udzielania pierwszej pomocy, a kulinarni mistrzowie podpowiadają, jak przygotować zdrowe i smaczne słodycze dla dzieci.

  Chustowanie cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych mam. Barbara Wołczyk, ekspertka w tej dziedzinie, pokazuje, jak profesjonalnie wiązać chustę i nosić w niej niemowlęta.

  Strefa wiedzy to miejsce, gdzie specjaliści służą radą i odpowiadają na pytania przyszłych rodziców. To doskonała okazja do zdobycia wartościowych informacji.

  Nie zabrakło również dmuchańców i waty cukrowej. A ponieważ piknik promuje zdrowie, dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wyjątkowy poczęstunek -100 kg jabłek z Grudyni - podobno najlepszych na świecie.

  Po raz kolejny odbędzie się Opolski Wyścig Wózków o Puchar Dyrektora Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Wyścig będzie miał formę szybkiego chodu, który mniej obciąża stawy niż bieganie i zmniejsza ryzyko kontuzji.

  Impreza potrwa do godziny 18:00.


  Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu pn. "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2" realizowanego w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Zdjęcie (1/22)

  Patronat 24opole
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-04 10:03:02 [91.212.223.*] id:1664041  
  The Naturator: Napisał postów [2283], status [Szycha] Reputacja
  Organizacja całkowicie nieprzemyślana. Nagłośnienie sceny w jednej linii z nagłośnieniem zabaw dla dzieci i grającymi bębnami. W efekcie jeden wielki hałas i straszne kolejki do każdej z atrakcji. Miejsca nie brakowało, wystarczyło pomyśleć przy planowaniu rozmieszczenia.

  Nick:
  Treść: