• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 2217
  • Dodano: 2023-09-01 / 19:10
  • Komentarzy: 3

  Kandydaci opozycyjni idą razem do wyborów. "Pakt zadziałał"

  (Fot. Dżacheć)

  Na Placu Wolności, kandydaci opozycji demokratycznej pokazywali, że chcą, potrafią i będą współpracować, zarówno w kampanii, jak i po wyborach.


  - To są wybory o wszystko. O koniec złodziejstwa, manipulacji i rozpadu państwa. Musimy pokazać nasze zaangażowanie. Politycy mają ważne sprawy do zrobienia, a chcemy ich w tym nowym parlamencie. Opozycja idzie do wyborów razem i jesteśmy po to, by pokazać obywatelom, że muszą się zaangażować w te wybory, bo drugich takich wyborów nie będzie. Oczekujemy polityki o wartościach - mówiła na Placu Wolności w Opolu Małgorzata Besz-Janicka (KOD).

  DANUTA JAZŁOWIECKA, kandydatka do Sejmu z listy KO (nr 2) mówi o walce o wolną Polskę. - Zostało 44 dni do zwycięstwa. To dni, w których będziemy walczyć o zwycięstwo. Zwyciężymy wolną Polskę i przyszłość dla Polaków. Idźmy razem. Od tego dnia, od 15 października będzie zupełnie inna Polska.

  MICHAŁ KALINOWSKI, Nowa Lewica (nr 2) z kolei o wspólnych sprawach, po które demokracja opozycyjna idzie razem. - Zadziałał pakt senacki. Niestety nie udało się stworzyć wspólnej jednej listy, ale możemy nadal współpracować. Lewica proponuje pakt sejmowy, czyli brak krytyki. Łączą nas wspólne sprawy. Trzeba posprzątać sądownictwo, naprawić TVP. Nie atakujmy się, współpracujmy

  ADAM GOMOŁA, Polska 2050 (nr 1) dodaje: - Udowodniliśmy, że potrafimy współpracować tam, gdzie jet to niezbędne. Maszerujemy osobno, ale atakujemy razem.

  WITOLD ZEMBACZYŃSKI, KO (nr 3) mówi mocno: - Żarty się skończyły. Dziś miałem małą sprzeczkę z Pawłem Kukizem i nic nie daje mi takiej energii, jak rozprawianie się z PiSem. W tych wyborach musimy zagłosować tak, jakby cały świat od tego zależał. W wyborach będą mówić o nas, o opozycji, bo jeśli by mówili o sobie, to nikt by tego nie słuchał.

  MARCIN OSZAŃCA, kandydat nr 2 Trzeciej Drogi wskazuje, że głos na PiS to głos w stronę dyktatury. - Są tu wspaniali kandydaci, wszyscy oni zasługują na państwa głos. O tym, kto utworzy rząd, czy PiS z Konfederacją, czy opozycyjna demokracja zależy wynik Trzeciej Drogi. Ostateczny rezultat pokaże, czy będziemy żyli w państwie prawa czy dyktatury.

  PIOTR WOŹNIAK, kandydat do Senatu martwi się o kłótnie Polski na tle europejskim. - Łączą nas wspólne wartości proeuropejskie. Dziś Polska jest pokłócona praktycznie ze wszystkimi. Przed nami ciężka praca. Prosimy aby wspierać wszystkich kandydatów opozycyjnych. 15 października musimy wybrać dobro. mam osobiście dość tego, co dzieje się teraz w Polsce.

  Dla Piotra Sitnika (Polska 2050) to początek drogi w polityce. - Nigdy nie byłem w polityce, ale moje 20-letnie doświadczenie w samorządzie przyda się, by przywrócić nasz ukochany kraj do warunków, w których przyzwyczailiśmy się funkcjonować. Musimy dziś ratować demokrację i oświatę.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-03 08:42:46 [178.43.246.*] id:1663989  
  Gaz: Napisał postów [5398], status [VIP] Reputacja
  Co to za ułomni na tym zdjęciu ???

  Nick:
  Treść:
  2023-09-02 09:28:02 [5.172.233.*] id:1663933  
  paleo: Napisał postów [283], status [maniak] Reputacja
  Targowica.

  Nick:
  Treść:
  2023-09-01 22:24:57 [194.29.183.*] id:1663917  
  ombre: Napisał postów [19715], status [VIP] Reputacja
  Na żadnych spadochroniarzy i odpady z Warszawy się nie głosuje.Tylko na ludzi z opolskiego oprócz dzbanusza zembaczyńskiego i bortniczuka bo to kibic wukaesu ale na szczęście kandyduje w Płocku.

  Nick:
  Treść: