• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1633
  • Dodano: 2023-09-01 / 16:08
  • Komentarzy: 0

  Rodzinny piknik na zakończenie lata

  "Zdrowie RODZI SIĘ w aktywnej rodzinie" - to motto przewodnie imprezy plenerowej, która odbędzie się 3 WRZEŚNIA na opolskim placu Wolności. Start imprezy o godzinie 13:00. Na wielki rodzinny festyn zapraszają specjaliści z Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu oraz Centrum Medyczne Femmina.

  - To będzie wielkie zwieńczenie drugiej, ponad dwuletniej edycji projektu prowadzonego przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu - zapowiada Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum i zarazem organizator wydarzenia. - Atrakcje podzieliliśmy na trzy główne kategorie, zlokalizowane w poszczególnych sektorach w obrębie placu. Punktem centralnym będzie scena, a nieopodal zostanie ustawiona strefa dla rodzin oraz strefa wiedzy, gdzie rodzice będą mogli się spotkać i porozmawiać z naszymi specjalistami - wylicza Mariola Michalczuk z firmy QR COMMUNICATION, koordynator wydarzenia.

  Gwiazdą wydarzenia będzie zespół kochany przez małych i dużych, czyli Arka Noego. Ta dziecięca formacja od lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju. Grupa sprzedała ponad 7 milionów płyt, a teksty piosenek zostały przetłumaczone m.in. na język angielski, hiszpański, ukraiński, szwedzki a nawet japoński.

  O tym, że tańczyć każdy może będą przekonywali animatorzy oraz maskotka wydarzenia - ogromny, pluszowy Minionek. Nauka prostych kroków ruchowo-tanecznych zostanie zaprezentowana w dwóch 15-minutowych blokach. Na scenie zaplanowano również bajkowe zgadywanki dla całej rodziny, puszczanie baniek, spektakl ekologiczny opolskiego Teatru Ekostudio w reżyserii Andrzeja Czernika oraz pokaz jogi dla najmłodszych, który poprowadzi Natalia Denisova. Ta doświadczona instruktorka pracuje na co dzień w Opolu z dziećmi z Ukrainy w Centrum Aktywizacji Społecznej.

  Zmęczeni tanecznym show i ćwiczeniami będą mogli wyciszyć emocje w strefie dla rodzin. Tu odbędą się między innymi warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a kulinarni mistrzowie podpowiedzą, jak zrobić zdrowe słodycze czyli pyszne kulki mocy.

  Warto również odwiedzić stanowisko kreatywne, punkty malowania buzi oraz brzuchów ciążowych przyszłych mam, a także stanowisko tatuaży, gdzie profesjonalni animatorzy plastycy będą spełniać marzenia maluchów i ozdobią ich rączki pięknymi, zmywalnymi rysunkami . Pokażemy też najmłodszym, jak bawili się w czasach dzieciństwa ich rodzice. Skakanka, hula hop czy gra w gumę to już dziś relikty przeszłości, a przecież sprawiały nam ogromną frajdę.

  W strefie dla rodzin nie zabraknie warsztatów prozdrowotnych. Jeden z nich, pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch - jak budzić się rano wypoczętym", poprowadzi Beata Kowalczyk, instruktorka metody naturalnego anti-agingu jogi twarzy i szyi, prowadząca na co dzień warsztaty promujące naturalny sposób dbania o zdrową urodę.

  Jedną z jej recept - na dobry początek dnia - jest joga twarzy (również dla najmłodszych!) oraz inne proste ćwiczenia, które stymulują receptory struktur twarzy, zapewniają prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej, udrażniają nos i zatoki czy wzmacniają wzrok.

  Ponieważ hitem ubiegłego pikniku był Opolski Wyścig Wózków o Puchar Dyrektora Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu - organizatorzy imprezy postanowili zorganizować go ponownie. Zapisy uczestników będą prowadzone w punkcie informacyjnym. Wyścig będzie miał formę szybkiego chodu, który mniej obciąża stawy niż bieganie i zmniejsza ryzyko kontuzji.

  Chustowanie to kolejny ciekawy warsztat dla przyszłych mam. Barbara Wołczyk, przedstawicielka firmy Mania Motania, aktywny doradca noszenia ClauWi, pokaże jak profesjonalnie wiązać chustę i nosić w niej prawidłowo malucha.
  - Noszenie niemowląt w chuście nie jest dziś żadnym novum - tłumaczy instruktorka. - To temat powszechnie znany, a widok noszącego rodzica nie budzi dziś już tylu emocji, co jeszcze kilka lat temu. Chusty i nosidła ergonomiczne naturalnie wpisały się w ostatnich latach na listę wyprawkową dla noworodka, ale wciąż aktualną jest potrzeba edukacji JAK należy nosić, by to było bezpieczne i wspierające dla dziecka oraz wygodne i zdrowe dla kręgosłupa rodzica.

  Uczestników pikniku namawiamy też do odwiedzenia strefy wiedzy gdzie specjaliści Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu będą radzić i odpowiadać na pytania przyszłych rodziców. - To niepowtarzalna okazja, by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat opieki nad noworodkiem czy niemowlakiem - zachęca dyrektor Klinicznego Centrum Małgorzata Sobel.

  Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wyjątkowy poczęstunek -100 kg jabłek z Grudyni - podobno najlepszych na świecie.

  Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu pn. "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2" realizowanego w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".