• Dodano: 2023-08-22 / 06:28

Hit za hitem w trzeciej kolejce BS Leśnica czwartej ligi opolskiej

(Fot. Fb/Ruch Zdzieszowice)

Najwięcej bramek, bo aż osiem, padło w Zdzieszowicach

Dla bezstronnego kibica czwartoligowych zmagań na Opolszczyźnie była to wymarzona kolejka , gdyż czekały aż nas trzy hity - mecz lidera i vice-lidera oraz spotkania drużyn aspirujących do najwyższych celów.

Po dwóch kolejkach Victoria Chróścice wyprzedzała z kompletem punktów Stal Brzeg - i tak się złożyło że te ekipy spotkały się w trzeciej serii gier. Po bezbramkowej pierwszej połowie, po zmianie stron celniejsi byli brzeżanie - najpierw trafił Mateusz Dychus, a potem dwukrotnie Maksymilian Podgórski, a gospodarze odpowiedzieli tylko raz - po golu Dastina Poloka.

Jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie w Głogówku, gdzie miejscowa Fortuna wygrała z Polonią Nysa. Gola zdobył Michał Koc w 23 minucie. Aż osiem razy piłka znalazła drogę do siatki w Zdzieszowicach. Gospodarze dobrze rozpoczęli, lecz powiedzenie byłego selekcjonera Czesława Michniewicza, że 2:0 to niebezpieczny wynik, miało zastosowanie i w tym przypadku, gdyż dla Małej Panwi Ozimek w 10 minut hat-tricka zdobył Michał Bienias tuż przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron Ruch znalazł dodatkowe siły i odwrócił stan rywalizacji.