• Dodano: 2023-08-19 / 08:30
    • Komentarzy: 2

Świetny mecz Odry w Krakowie!

Dwie bramki zdobył nowy napastnik opolan

Co za mecz, co za zwycięstwo! Odra Opole pokonuje 3:1 faworyzowaną Wisłę Kraków i melduje się na ten moment na podium Fortuna 1-ej Ligi.

W zeszłym sezonie Odra dwukrotnie przegrywała z krakowianinami 1:2 i 0:1 - i jak to mówią do trzech razy sztuka, choć w pierwszym kwadransie piłka nie chciała wpadać do siatki mimo dobrych okazji między innymi Dawida Czaplińskiego. Po dwudziestu minutach podopieczni Adama Noconia grali w przewadze, gdy drugą żółtą - a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Igor Sapała. Ale to gospodarze jako pierwsi trafili do bramki. A właściwie to samobójcze trafienie zaliczył Mateusz Kamiński w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Po zmianie stron Odra robiła co mogła, by w końcu zdobyć bramkę - ale a to brakowało ostatniego podania, a to piłkę zatrzymywała poprzeczka, jak przy strzale Borja Galana. W osiemdziesiątej minucie, opolanie w końcu wyrównali - piękne dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego na bramkę zamienił Piotr Żemło. Cztery minuty później na prowadzenie Odrę wyprowadził duet rezerwowych - Artur Pikk w polu karnym wyprzedził jednego z obrońców Wisły i płasko dograł na piąty metr, gdzie był ustawiony Din Sula i mógł się cieszyć z premierowej w barwach Odry bramki. Jednak to był nie koniec emocji - zawodnicy z Krakowa próbowali wyrównać, ale z piękną kontrą wyszedł Jakub Antczak, a wynik ustalił Sula i trzy punkty pojechały do Opola.

Wisła Kraków - Odra Opole 1:3

Bramki: Mateusz Kamiński 45+1 - Piotr Żemło 80' , Din Sula 84', 90+7'

2023-08-19 09:34:34 [89.67.3.*] id:1663435
    DonPedro69: Napisał postów [11084], status [VIP] Reputacja
    Wisła powinna dostawać takie łomoty od każdego.

2023-08-19 08:35:12 [41.226.168.*] id:1663434
    Polpha: Napisał postów [9436], status [VIP] Reputacja