• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 6102
  • Dodano: 2023-08-09 / 17:14
  • Komentarzy: 0

  Najsmaczniejszy weekend w Opolu już niedługo

  (Fot. Dżacheć)

  Ostatni weekend sierpnia szykuje się smaczny, atrakcyjny i wyjątkowy. Przed nami IVX edycja Festiwalu Smaków.


  Wydarzenie tradycyjnie wypełnione będzie gotowaniem, warsztatami oraz konkursami. Po raz pierwszy zaproszono do współpracy szefów kuchni opolskich restauracji, którzy przygotują dla opolan wyjątkowe potrawy.

  Piotr Mielec, dyrektor OROT przyznaje, że po raz pierwszy w tak dużym zakresie podejmują współpracę z wydarzeniem. - Zaczynamy już w piątek pokazami gotowania. W sobotę zaprezentuje się restauracja specjalizująca się w dniach z karpia, ale nie tylko. Poznamy wiele ciekawych odmian znanych nam dań. W niedzielę pojawią się restauracje m.in. Opolanka czy szef kuchni z hotelu Mercure. Szlak kulinarny promuje potrawy i produkty tradycyjne. Impreza ma też walor edukacyjny. Chcemy by goście poznali na czym kuchnia tradycyjna polega i jakie produkty są na jej liście - mówi Piotr Mielec.

  Gwiazdą opolskiego Festiwalu Smaków będzie Kuba Tomaszczyk, najmłodszy w Polsce zwycięzca Master Shef. - Mam bardzo dużo pomysłów i na pewno w moich potrawach pojawi się zarówno akcent Śląska skąd pochodzę, ale też akcent opolski. Zaprezentuję 3 potrawy i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - mówi.

  Festiwal opolskich smaków to także warsztaty. W tym roku będą to warsztaty ze zdrowego żywienia.

  Na Placu Kopernika, gdzie będzie odbywała się impreza będzie można zakupić produkty regionalne, odwiedzić stanowisko Lasów Państwowych i skosztować potraw np. z dzika.

  Wydarzenie odbywać się będzie od 25 do 27 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".