- Autor: Greg
- Wyświetleń: 13779
- Dodano: 2010-09-06 / 13:29
- Komentarzy: 366
Burmistrz Ozimka skazany za grochówkę
Przed sądem zakończyła się głośna sprawa dotycząca... grochówki. Burmistrz Ozimka kupił ją za pieniądze samorządu, jednak zamiast na festyn dla dzieci, zupa trafiła na festyn wyborczy Mniejszości Niemieckiej. Sąd Rejonowy w Opolu skazał Jana L. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.
Jan L. był oskarżony o przekroczenie uprawnień, polegające na zleceniu pracownikowi zakupu z pieniędzy publicznych grochówki, która trafiła na stół gości festynu wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oskarżono go również o oszustwo, jednak sąd uniewinnił go z tego zarzutu. Dziś sąd uznał, że burmistrz przekroczył swoje uprawnienia.
Burmistrz zlecił swojemu pracownikowi zakup 600 porcji grochówki wartej ponad 2 tysiące złotych. Zupa miała trafić na imprezę "Świat przyjaciół", organizowanej dla młodzieży w ramach projektu unijnego 9 lipca 2005 roku. Grochówka zamiast do dzieci, trafiła dzień później na festyn wyborczy Mniejszości Niemieckiej, organizowany w Kamieniu Śląskim.
Podczas pierwszego procesu burmistrz Ozimka został skazany na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Po odwołaniu proces rozpoczął się od nowa. Jana L. skazano dziś na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto musi zapłacić 3 tysiące złotych grzywny i pokryć koszt grochówki. Dzisiejszy wyrok Sądu Rejonowego nie jest prawomocny, dlatego burmistrzowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji sądu. Gdy ta się uprawomocni, Jan L. straci fotel burmistrza.
Przypomnijmy, że w toku jest również postępowanie apelacyjne w sprawie wyroku, który skazuje Jana L. za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
- Apelację od wyroku Sądu Rejonowego rozpoznaje VII wydział karny odwoławczy Sądu Okręgowego w Opolu. Na razie nie ma jeszcze wyznaczonego terminu pierwszej rozprawy - informuje Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
misiek0014: Napisał postów [8290], status [VIP]
Witam.Co do burmistrza Labusa i tej nieszczesnej grochówki.Napisze tak.1.Kazdy widzi ze poszła na jakis tam fesyn mniejszosci niemieckiej czy gdzies tam niewiem nie wnikam w to.Moze zrobił zle moze nie nie mnie to oceniac od tego jest sąd.Koszt takiej grochowki był wyceniony na 2000zł.To teraz niech ktos mi powie ile kosztuje posiedzenie sadu,wysyłanie zawiadomien do stawienia sie i ta cała machina urzednicza ktora trzeba spełnic zeby to wszystko zeby rozprawa sie odbyła.Teraz trzeba wziasc i podliczyc kilka rozpraw ktore toczyły sie z tego powodu.Nie przekoczyło to duzo wiecej feralnej grochowki??.2.Dlaczego nikt nie widzi jak za kadencji Labusa wypiekniała bo tak trzeba napisac WYPIEKNIAŁA nasz gmina.Wizytowka mojej gminy jest teraz DOM KULTURY na ktorego teraz mozna spojrzec normalnym wzrokiem nie to było za kadencji Pana S wtedy DOM KULTURY straszył DOSŁOWNIE.Bo za czasów Pana S. nie było według mnie NIC.Było jedno wielkie ZERO.Bloki nie widziały farby cały czas za jego "rzadów" nie mówiac docieplaniu ich.Remontow nie widziały ulice,parki.Praktycznie NIC sie nie działo.BYŁA TOTALNA BEZNADZIEJA.Teraz z kazdym dniem Ozimek pieknieje.Ktos napisał ze to pieniadze unijne itd tak zgodze sie ale ktos musi zrobic ale jak by tego nie zrobił to tez by było zlew bo dostał sie "na stołek" i nic nie robi.A tak zawsze znajda sie osoby (nie wymieniam jakie) ktore juz maja ochote na ten stołek burmistrza.Zastanawia mnie jedno jak by wylał te grochowke do rowu to jak byscie to nazwali marnotrawienie pubicznych pieniedzy za ktore mozna by ktogos wykarmic.Jesli by stracił to stanowisko to ciekawi mnie jak innego bedziemy mieli co bedzie bo jak ma byc ten co był przed nim to ja sie z gminy wyprowadzam.Nie mowie ze Labus jest idealym burmistrzem ale napewno wiecej zrobił dla naszej gminy niz reszta tych pseudo-burmistrzow.Co do tego drugie procesu o jazde po pijaku to sie zgodze powinien dostac jak najwyzszy wymiar kary.Bo nie ma przyzwolenia na jazde po pijaku nawet burmistrz....