• Wyświetleń: 3542
    • Dodano: 2023-08-07 / 08:43

Odra traci fotel lidera

Opolanie przegrali na własnym boisku 0:2.

Dwie kolejki potrwał opolski sen na fotelu lidera Fortuna 1-ej Ligi. Podopieczni Adama Noconia przegrali 0:2 z GKS-em Tychy.

Ten mecz był zapowiadany jako spotkanie dwóch niespodzianek początku sezonu - liderującej Odry Opole i będących na trzecim miejscu Tyszan. Jednak oba zespoły zaczęły spokojnie, nie forsując tempa, a pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli gospodarze w 40 minucie. Z jedenastu metrów pomylił się jednak Maciej Makuszewski, a i dobitka Borja Galana nie zrobiła większego wrażenia na golkiperzy przyjezdnych - Macieja Kicholskiego. Do przerwy bez bramek.

Druga połowa gorzej nie mogła się zacząć dla gospodarzy - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Wojciech Kamiński. Odra długo się broniła, bo do osiemdziesiątej minuty, ale w polu karnym najlepiej się odnalazł Wiktor Niewiarowski. To zmusiło Opolan do otworzenia się, ale ich nadzieję w doliczonym czasie zakończył Daniel Rumin i to GKS Tychy został nowym liderem ligi.

Odra Opole - GKS Tychy 0:2
    Bramki: Wiktor Niewiarowski 80', Daniel Rumin 90+6'