• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1223
  • Dodano: 2023-07-31 / 14:01
  • Komentarzy: 0

  Ostatni dzień na złożenie wniosku o 300 zł żeby pieniądze były wcześnie

  (Fot. iStock)

  Jeżeli ktoś jeszcze w poniedziałek (31 lipca) złoży wniosek w programie Dobry Start, to pieniądze otrzyma szybko. Zgłoszenie się po pieniądze w sierpniu już takiej pewności nie daje.

  Te 300 złotych to pieniądze na wyprawkę szkolną z rządowego programu Dobry Start. Jest to świadczenie, z którego może skorzystać 4,5 mln dzieci i okazuje się, że od początku lipca złożono już 2,5 mln wniosków.

  Pierwsze pieniądze są już wypłacane. ZUS przed kilkoma dniami podał, że na konta rodziców przelano już 300 mln złotych, Kolejne wypłaty zaplanowane są na dziś.

  Dobry start terminy

  Wnioski można składać do końca listopada, ale warto zrobić to wcześniej. Jeżeli ktoś prześle dokumentu do końca lipca, to wypłata na pewno nastąpi do 30 września.

  Pieniądze przysługują raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami ta granica wynosi 24 lata.

  100 złotych plus

  Wiele rodzin może się także starać o kolejne 100 złotych. Dotyczy to jednak osób, którym zostało przyznane zasiłek rodzinny. W tym jednak przypadku jest inny termin końcowy składania dokumentów. Trzeba to zrobić do 31 października 2023 r.

  Dobry start - wniosek

  Wniosek o przyznanie 300 złotych składa się do ZUS drogą elektroniczną oraz w tradycyjny sposób - osobiście lub za pośrednictwem poczty. Pomocy w tym będzie bank, bo mając takie konto elektroniczne złożenie wniosku jest proste.

  Banki biorące udział w programie

  PKO Bank Polski SA,
  Bank Pekao SA,
  mBank SA,
  ING Bank Śląski SA,
  Alior Bank SA,
  Bank Pocztowy SA,
  Credit Agricole Bank Polska SA,
  Bank Millennium SA,
  Velo Bank S.A.,
  Nest Bank SA,
  SGB Bank SA,
  Bank BPS SA,
  Santander,
  BNP Paribas Bank Polska SA,
  SKOK Stefczyka,
  SKOK Śląsk,
  SKOK Energia,
  SKOK Ziemi Rybnickiej,
  SKOK Unii Lubelskiej,
  SKOK Progres,
  SKOK Wisła,
  SKOK Chmielewskiego,
  Krakowska SKOK,
  SKOK Szopienice,
  SKOK Świdnik,
  SKOK Centrum,
  SKOK Kwiatkowskiego,
  Regionalna SKOK im. Św. Brata Alberta


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".