• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5209
  • Dodano: 2023-07-29 / 16:15
  • Komentarzy: 0

  Bajkowy bal dla najmłodszych - mnóstwo śmiechu i zabawy

  Dzisiaj, 29 lipca br. w sali gimnastycznej Uniwersytetu Opolskiego odbywa się wyjątkowe wydarzenie "Karnawał w Środku Lata". Organizowany przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, bal skierowany jest do najmłodszych uczestników wraz z ich rodzicami, którzy szukają aktywnej rozrywki dla swoich pociech.

  Karnawał to doskonały czas na wspólne bawienie się i integrację w gronie rówieśników. Organizatorzy zadali sobie trud, aby oferta atrakcji była jak najbardziej zróżnicowana, zapewniając niezapomniane przeżycia dla każdego malucha.

  W programie wydarzenia znalazły się różnorodne zabawy ruchowe i taneczne, które rozwijają zdolności motoryczne i pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Bajkowy pokaz mody pozwoli małym uczestnikom przeobrazić się w swoje ulubione postaci z kreskówek i książek, wcielając się w role księżniczek, superbohaterów czy zwierzątek z dalekich krain.

  Atrakcją, która łączy zabawę z edukacją, jest akcja "Mamo wiem, co jem - rysowanie na wielkim brystolu". Dzieci uczestniczące w tej zabawie uczą dlaczego warto jeść owoce i warzywa, a jednocześnie rozwijają swoje zdolności artystyczne. To cenne lekcje zdrowego stylu życia, które mogą przekształcić się w nawyki żywieniowe na całe życie.

  GODZINOWY HARMONOGRAM EVENTU:
  14.00 - 14.10 początek eventu, powitanie zebranych uczestników wraz z informacją o przebiegu imprezy
  14.10 -15.30 zabawy taneczne, ruchowe, integracyjne - promujące zdrowy ruch
  15.30 - 16.00 przerwa na posiłek - stół szwedzki
  16.00 - 16.30 Pokaz Mody Karnawałowej
  16.40 - 17.00 Mamo wiem, co jem - rysowanie kredą po brystolu
  17.10 - 17.40 zamykanie w bańce
  17.40 - 18.00 pożegnanie uczestników i rozdanie prezentów.

  Podczas zakończenia imprezy każdy uczestnik otrzyma nie tylko upominek, ale także tajemniczą wizytówkę z kodem QR. Po zeskanowaniu tego kodu, przy pomocy rodziców, dzieci będą miały okazję wysłuchać opowieści m.in. o tym, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne dla ich organizmu.

  Wydarzenie "Karnawał w Środku Lata" nie tylko cieszy najmłodszych, ale także stanowi okazję dla rodziców do skonsultowania się ze specjalistami Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. W trakcie balu rodzice mogą uzyskać cenne porady dotyczące specjalistycznej opieki nad dziećmi, dzięki czemu mają pewność, że ich pociechy są w dobrych rękach.

  - Przyjechałyśmy z koleżanką, aby starsze pociechy mogły się pobawić, a przy okazji chciałam rozwiać swoje wątpliwości odnośnie rozwoju młodszej córki - mówi pani Ania, uczestniczka wydarzenia.

  Wydarzenie "Karnawał w Środku Lata" stanowi jeden z elementów kampanii informacyjno-edukacyjnej projektu "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2", realizowanego przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Projekt ten cieszy się wsparciem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 oraz środków Europejskiego Funduszu Społecznego, co pozwala na organizację takich cennych dla społeczności lokalnej wydarzeń.

  Zdjęcie (1/35)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".