• Wyświetleń: 1196
    • Dodano: 2023-07-24 / 23:16

Odra piorunująco otwiera sezon

W Rzeszowie rozbiła Stał 5:2

Lepszego otwarcia sezonu nie można było sobie tylko wymarzyć! Skuteczna do bólu Odra Opole wygrała ze Stalą Rzeszów 5:2 i po pierwszej kolejce jest liderem tabeli Fortuna 1-ej Ligi.

Już po siedmiu minutach padła pierwszy gol Opolan w tym sezonie. Zdobył go Borja Galan, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Te były mocną stroną gości, którzy po raz drugi pokonali bramkarza miejscowych, lecz tym razem zagranie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Rafał Niziołek i do przerwy było 2:0 dla Odry.

Po zmianie stron piłkarze Adama Noconia nie zatrzymywali tempa. Choć w 55 minucie to Stal miała stu procentową sytuację, lecz rzutu karnego na bramkę nie zamienił Bartłomiej Poczobut. Opolanie odpowiedzieli dwoma bramkami - najpierw Wojciecha Kamińskiego, a następnie z jedenastu metrów nie pomylił się Maciej Makuszewski. Bramkę strzeżoną przez Artura Halucha gospodarze odblokowali dopiero 20 minut przed końcem - najpierw Szymon Łyczko, a potem Manuel Ponce Garcia. Lecz to było za mało na tak grającą Odrę, która w doliczonym czasie gry dorzuciła piątą bramkę - a zrobił to Borja Galan.

M1974P: Napisał postów [13949], status [VIP] Reputacja
    "padła pierwsz gol" ??? Zobaczymy po koniec sezonu jak skończą rozgrywki :/ jest takie powiadomienie " jedna jaskółka wiosny nie czyni" ;)