• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3241
  • Dodano: 2023-07-10 / 12:35
  • Komentarzy: 8

  Janusz Kowalski o fladze LGBT na Ratuszu: "Arkadiuszu wstydź się!"

  (Fot. Dżacheć)

  Poseł Janusz Kowalski nie zgadza się na promowanie ideologii LGBT w mieście Opolu. Biuro poselskie posła Suwerennej Polski odebrało wiele telefonów i maili zbulwersowanych opolan.


  Pod opolskim Urzędem Miasta, poseł Suwerennej Polski, Janusz Kowalski wyraził swoje niezadowolenie weekendowym Marszem Równości, a przede wszystkim fladze LGBT na budynku Ratusza.

  - Na Ratuszu brakuje polskiej flagi, a kilkanaście godzin temu na ratuszu wywieszono tęczową flagę. To flaga, która dzieli, która jest symbolem opresji, ideologii LGBT i uderza w dzieci. W Opolu przeszedł tęczowy marsz, jest do tego prawo, taka jest demokracja. Prezydent miasta nie ma prawa udzielać tak skrajnej inicjatywie honorowego patronatu. To dzieli i wprowadza niepokój wśród rodziców. Mieszkańcy Opola to są konserwatyści, chodzą do kościoła, szanują rodzinę. Nikt nie broni nikomu manifestować, pochód przeszedł spokojnie przez miasto, ale powinien odbyć się bez honorowych patronatów prezydenta miasta czy marszałka. Arkadiusz Wiśniewski idzie w ślady swojego patrona, Rafała Trzaskowskiego - mówi Janusz Kowalski.

  Poseł obawia się, że patronat honorowy nad Marszem Równości to tylko początek dalszych działań prezydent Wiśniewskiego w kierunku środowisk LGBT.

  - Czy to nie jest pierwszy krok do tego, aby z kasy Ratusza pieniądze trafiały do takich organizacji, bardzo niebezpiecznych. Ponieważ jeden z głównych postulatów tej inicjatywy to legalizacja adopcji przez homoseksualnych rodziców. Na to nie ma zgody, żeby krzywdzić polskie dzieci. Prezydent jeszcze kilka lat temu chodził w marszach w obronie rodzin i życia. Dziś daje patronat nad lewacką inicjatywą uderzającą w serca tych, którzy wierzą w Boga. Oczywiście Arkadiusza Wiśniewskiego nie było na marszu w obronie JP II - mówi.

  - Moja obecność jest apelem do prezydenta i marszałka, aby się opamiętali. Platforma Obywatelska jest tęczową partią, ideologicznie lewacką z postulatami przyzwalającymi na zabijanie nienarodzonych dzieci. Marsz Równości postuluje rozwiązania niezgodne z Konstytucją. Jest kobieta i mężczyzna, nie ma innych płci. Nawet jeśli facet wygrywa wybory Miss Holandii, to nadal jest to mężczyzna, który przeszedł operację - dodaje Kowalski.

  Poseł Kowalski nie zapomniał wspomnieć o mieszkaniach prezydenta miasta. - Jeśli Arkadiusz Wiśniewski chce mieć serce po lewej stronie, powinien oddać dwa mieszkania w TBS, na które się połasił i stoją puste - słyszymy.

  Paweł de Dydyński, dyrektor biura poselskiego Janusza Kowalskiego mówi, że 90 procent mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, jak i większość opolan popiera ich zdanie.

  - Brakuje nam tu flagi państwowej. Podczas marszu powieszono flagę, która wprowadza niezdrową ideologię do naszych rodzin. Rodziny i mieszkańcy są zbulwersowani, zdegustowani. Mieliśmy wiele telefonów do biura, maili, żebyśmy z Opolem zrobili porządek - słyszymy.

  Janusz Kowalski apeluje do dyrektorów wszystkich szkół, by nie szli drogą, którą poszło 1 Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu.

  Prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski odpowiedział na konferencję posła Kowalskiego. Odpowiedź na słowa posła Suwerennej Polski wysłał Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Ratusza.

  "Pan prezydent jest osobą bezpartyjną i zawsze słucha mieszkańców. Nie polityków. A już na pewno nie posła Janusza Kowalskiego, który kompromituje Opole. Przez pięć lat posłowi nie przeszkadzał Marsz Równości, zaczął go uwierać dopiero w tym roku. Na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi. Wcześniej był zajęty wyciąganiem milionów złotych z rad nadzorczych i spółek skarbu państwa. Przyznał sobie w ten sposób ponad 2,5 mln zł.

  W Opolu już kiedyś rządzili Ci co chcieli zniszczyć homoseksualistów i inne mniejszości. Na ratuszu wieszali wtedy flagę NSDAP i swastykę. Zabraniali też polskim dzieciom uczyć ojczystego języka w szkole. Teraz poseł Kowalski krzywdzi dzieci, które uczą się w naszych szkołach i odebrał im możliwość nauki języka ojczystego. Wstyd!
  Dla Pana prezydenta nie ma żadnej sprzeczności w wspieraniu rodziny i wspieraniu osób idących w Marszu Równości. Każdy ma prawo wybrać sobie sposób życia, a obowiązkiem samorządu jest go w tym wspierać. W Opolu rodziny wspieramy bardzo konkretnie - mamy kartę opolskiej rodziny, bilety za złotówkę, żłobki i przedszkola dla każdego dziecka. A to tylko pierwsze przykłady z brzegu.

  Prezydent sam jest ojcem dwójki wspaniałych dzieci i nie życzy sobie, żeby poseł Kowalski mówił im jak mają żyć. To wybór rodziców i dzieci, a nie polityków.

  Jeśli ktoś wykorzystuje instytucje państwa, to poseł i jego koledzy, którzy dorabiają się milionowych majątków na dojeniu Polski. Afera z willą plus czy dotacjami NCBR to tylko jedne z przykładów.

  Co do mieszkań, to Janusza Kowalski i jego koledzy partyjni obiecali w Opolu zbudowanie 400 mieszkań. Nie wybudowali żadnego! Opole tymczasem wybudowało mnóstwo mieszkań i młode rodziny mogą je nabywać m.in. w TBS na Winowie, a już wkrótce przy Wrocławskiej.

  Co do flagi na Ratuszu to jest ona wieszana w sytuacjach określonych w ustawie. I stosujemy się do ustaw. Przed biurem posła Kowalskiego polskie flagi natomiast nie wiszą."

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-07-12 23:44:54 [89.64.47.*] id:1662046  
  [moderacja]: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2023-07-11 11:18:46 [5.173.118.*] id:1661970  
  lisek4321: Napisał postów [114], status [ ! Troll ! ]
  czemu pokazujecie twarze takie jak w 43 doprowadzily do tragedi.....delikatnie nazywajac,,,trzebe z zycia publicznego wykluczac nazizm....

  Nick:
  Treść:
  2023-07-10 20:48:45 [89.64.45.*] id:1661958  
  [moderacja]: Napisał postów [412], status [maniak] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2023-07-10 15:03:58 [91.236.172.*] id:1661949  
  Maksymilian077: Napisał postów [413], status [maniak] Reputacja
  LPG+

  Nick:
  Treść:
  2023-07-10 14:00:44 [83.22.0.*] id:1661945  
  BSOV: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
  Janusz się wściekł, bo go nie zaprosili, a już miał sukienkę naszykowaną.

  Nick:
  Treść:
  2023-07-10 13:31:02 [188.146.110.*] id:1661943  
  Mario-Opole: Napisał postów [1373], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Prawidłowo. Dziadostwo niech się zamyka w domu a nie panoszy po ulicach. A fuj

  Nick:
  Treść:
  2023-07-10 12:43:28 [46.134.79.*] id:1661940  
  kemotazi: Napisał postów [504], status [starszy pismak] Reputacja
  Czyżby prezydent wsi opole utożsamia się z lgbt?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-07-10 12:45:53 [89.64.34.*] id:1661941  
  Nikolaev: Napisał postów [506], status [pismak] Reputacja
  Odpowiedź wisi na ratuszu