• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 10005
  • Dodano: 2023-07-07 / 12:22
  • Komentarzy: 0

  Utrudnienia na wjeździe na obwodnicę Opola. Doszło do zderzenia pojazdów

  Chwilowe utrudnienia na wjeździe na obwodnicę od strony Opola-Wrzosek spowodowało zderzenie dwóch osobówek.


  W piątek 7 lipca przed południem do służb wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pojazdów w Opolu-Wrzoskach. Do kolizji doszło na wysokości skrzyżowania świetlnego przy wjeździe na obwodnicę miasta.

  Według wstępnych doniesień, jeden z pojazdów zatrzymał się na światłach, a kierowca za nim nie wyhamował i uderzył w tył pojazdu. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Kolizja jednak przysporzyła utrudnień na drodze.

  Policjanci, którzy pracują na miejscu zdarzenia będą ustalać przyczyny i okoliczności zderzenia pojazdów.

  Przed nami ciepły, wakacyjny weekend. Musimy pamiętać, że dobre warunki drogowe nie są gwarancją bezpiecznego podróżowania. Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością, a w przypadku długich podróży, także zmęczenie.

  Policjanci przypominają, że każdy kierowca powinien przed wyjazdem wypocząć. Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych pracami drogowymi czy zdarzeniem drogowym, będziemy mogli pojechać inną drogą.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".