• Wyświetleń: 174
  • Dodano: 2023-06-30 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Wakacje w USA - jak zorganizować wyjazd?

  Rozważasz wakacje w USA? Nie wiesz, jak zorganizować wyjazd? A może liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci organizację wakacji w Stanach Zjednoczonych? Nasz tekst dostarczy Ci wielu cennych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

  Od czego zacząć organizację wyjazdu?
  Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jak chcemy zorganizować swoje wakacje w Stanach Zjednoczonych. Czy stawiamy na gotowe plany wycieczek z biurem podróży? A może jednak stawiamy na samodzielną organizację? Wiadomo, że pierwsza opcja będzie idealna dla tych z nas, którzy nie lubią spędzać czasu na planowaniu i cenią sobie wygodę. Samodzielna organizacja podróży to z kolei rozwiązanie dla tych z nas, którzy pragną mieć pełną kontrolę nad planem podróży.

  Oczywiście będzie to wymagać od nas trochę więcej uwagi, ale ostatecznie możemy zapewnić sobie spore oszczędności, zwłaszcza jeśli wiemy, gdzie szukać ofert na dobre noclegi. Całe szczęście w sieci nie brakuje przydatnych wskazówek, więc wystarczy się do nich zastosować, a na pewno uda nam się sprawnie przebrnąć przez szukanie i wybór noclegów, jak również samych biletów lotniczych.

  Wakacje w USA - jakie formalności trzeba dopełnić?
  Oczywiście musimy liczyć się z tym, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych będzie wymagał od nas dopełnienie znacznie większej ilości formalności, niż podróż do sąsiednich krajów. O ile po krajach należących do Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu możemy podróżować na ważnym dowodzie osobistym, tak już do USA nie. Dlatego, jeśli chcemy, by nasz wyjazd wypalił, to powinniśmy załatwić sobie odpowiednie dokumenty. Najważniejszy pozostaje paszport oraz pozwolenie wjazdu.

  Niektórzy z nas mogą posiadać tradycyjną wersję paszportu, ale jeśli chcemy uniknąć wymagających procedur z ubieganiem się o wizę, to lepiej od razu pomyśleć o wyrobieniu paszportu biometrycznego. To właśnie on wymagany jest od osób, które chcą wyjechać do Stanów w ramach Programu Ruchu Bezwizowego. Trzeba przyznać, że to wyjątkowy program, ponieważ pozwala obywatelom Polski wyjechać do Stanów Zjednoczonych bez wizy na 90 dni lub krócej i to jednakowo w celach turystycznych, jak i biznesowych.

  Warunkiem jest jednak posiadanie właśnie wspomnianego paszportu biometrycznego oraz zezwolenia, które można zdobyć za pośrednictwem internetowego systemy ESTA i więcej na ten temat na https://wakacyjnapolisa.pl/. Rejestracja w ESTA przebiega bardzo szybko i bezproblemowo, a wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz online, a następnie go wysłać. Zwykle jego akceptacja trwa do siedemdziesięciu dwóch godzin i nie wymaga od nas konieczności osobistego zgłaszania się do amerykańskiego konsulatu, czy ambasady.

  Wakacje w Stanach Zjednoczonych a ubezpieczenie turystyczne
  Wyjazd poza granice Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu oznacza, że nie zadziała Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tym samym podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych zostaniemy bez odpowiedniej ochrony, a to bardzo ryzykowne, ponieważ tylko podstawowe świadczenia medyczne wiążą się z bardzo wysokimi kosztami. Jeśli zajdzie konieczność skorzystania z pomocy wykwalifikowanych specjalistów lub pobytu w szpitalu, to możemy narazić się na koszty, które będziemy później spłacać długimi latami.

  Na pewno nie tak chcielibyśmy zapamiętać swoje wakacje w USA, więc lepiej od razu odpowiednio się przygotować do podróży i uda nam się to zrobić, gdy sięgniemy po ubezpieczenie turystyczne. Zatem nasuwa się kolejne pytanie - jakie ubezpieczenie do USA wybrać? Oczywiście jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy, a na pewno nie powinniśmy kierować się tylko kosztem, ponieważ w ten sposób możemy wybrać polisę o bardzo niskim zakresie ochrony, a to również nie zagwarantuje nam bezpiecznego pobytu w USA. Jak zatem zmierzyć się z wyborem ubezpieczenia? Odpowiedź jest prostsza, niż by się mogło wydawać, ponieważ najlepiej brać pod uwagę oferty z wyższych półek cenowych, a im szerszy zakres ochrony, tym lepiej.

  Wybierając dla siebie polisę, zawsze powinniśmy sprawdzać, na jaką kwotę opiewają koszty leczenia. Najczęściej wskazuje się, że nie powinny być niższe niż 120 tysięcy euro, a jeszcze lepiej, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nielimitowane pokrycie wydatków związanych z opieką medyczną, akcją ratowniczą itp. co więcej, warto też dopilnować, by była to polisa rozszerzona o NNW, ponieważ to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, więc jeśli doznamy jakiejś kontuzji, czy poważnemu wypadkowi, to będziemy mieli prawo ubiegać się o stosowne odszkodowanie, czy rekompensatę za poniesione straty i ból.

  Dobrą praktyką pozostaje też rozszerzenie ubezpieczenia o OC w życiu prywatnym, ponieważ przydaje się, gdy doprowadzimy do szkody osób trzecich, czy o ochronę bagażu, zwłaszcza jeśli chcemy nadać bagaż rejestrowany, ponieważ jeśli dojdzie do jego uszkodzenia lub kradzieży, to uzyskamy stosowne odszkodowanie.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".