Wał na Metalchemie wytrzymał napór wody podczas majowej powodzi dzięki ofiarnej pracy mieszkańców. Dzięki rządowemu dofinansowaniu konstrukcja zostanie przebudowana. (Fot. archiwum)
Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zaakceptował wniosek Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, który prosił o dodatkowe 3 miliony złotych na odbudowę wału na Metalchemie.
Zobacz takze Deskorolki, street art i koncert Włodiego. Dziś Plac Kopernika przejmie kultura uliczna
Ponadto udało się także zdobyć pieniądze na odbudowę obiektów w gminie Cisek. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uznało Cisek za jedną z 14 najbardziej poszkodowanych gmin w Polsce podczas majowej powodzi. Łącznie zaakceptowano 11 projektów dotyczących odbudowy na łączną kwotę ponad 75 milionów złotych. Wśród nich znalazły się projekty dotyczące odbudowy infrastruktury drogowej, socjalnej oraz przedszkola. W ramach inwestycji zostanie zbudowany nowy most na Odrze, łączący Cisek z Bierawą - ta inwestycja pochłonie około 33 milionów złotych. Obecna przeprawa z drewnianej konstrukcji jest w bardzo złym stanie technicznym. Nowy most powinien powstać do końca 2013 roku. Z ministerialnych pieniędzy zostanie także odbudowana infrastruktura przeciwpowodziowa - jej koszt to prawie 30 milionów złotych.
- Przewidziana jest budowa wału przeciwpowodziowego Przewóz – Podlesie – Miejsce Odrzańskie oraz stworzenie wałów cofkowych rzeki Dzielniczka wraz z Kanałem Ulgi. Wyremontowane zostaną również urządzenia wodno-melioracyjne, zniszczone przez wielką wodę - informuje Kordian Michalak, rzecznik Wojewody.







isabell1462: Napisała postów [28], status [nowy]
Oby tak było jak piszą,pożyjemy zobaczymy,albo obiecanki cacanki:P