• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 4352
    • Dodano: 2023-06-19 / 09:33

Opole po raz 17. było gospodarzem Festiwalu Skoków

Za nami 17. edycja Festiwalu Skoków. Na najwyższym podium stanęli Norbert Kobielski i Maryia Zhodzik.

W konkursie kobiet zwyciężyła Maria Zhodzik (KS Podlasie Białystok) pokonując poprzeczkę na wysokości 1.93 m, niżej niż rekord życiowy zawodniczki, ale wynik i tak zostawił w tyle pozostałe zawodniczki. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) z wynikiem 1.86 m, na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Borys (SKLA Sopot) również osiągając wynik 1.86 m.

W konkursie mężczyzn tryumfował Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) z wynikiem 2.25 m, drugie miejsce zdobył Luis Enrique Zayas (Kuba) z wysokością 2.25 m (kubańczyk potrzebował więcej podejść do tej wysokości niż zwycięzca zawodów), na trzecim miejscu uplasował się Andrii Protsenko (Ukraina) z wynikiem 2.21 m.

Zwycięzca konkursu mężczyzn Norbert Kobielski podjął jeszcze trzy próby na 2,31 m., ale wszystkie podejścia były nieudane.

Na opolskim stadionie nie zabrakło w niedzielę historycznych gwiazd polskiej lekkoatletyki. Pojawił się m.in. złoty medalista olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala oraz stały bywalec festiwalu Władysław Kozakiewicz mistrz olimpijskiego w skoku o tycze z Moskwy w 1980 roku.