• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2145
  • Dodano: 2023-06-18 / 17:27
  • Komentarzy: 1

  Sławice świętują 800 lecie urodzin

  W tym roku przypada 800 rocznica Sławic, miejscowości, która powstała na obrzeżach miasta, a od 2017 roku jest jego częścią.

  Świętowanie urodzin Sławic rozpoczęło się 16 czerwca (piątek) o godz. 20:00 dyskoteką pod chmurką. Sobota upływała pod hasłem "Sport to zdrowie, czyli bawi nas piłka", odbyły się zawody piłki nożnej dla dzieci oraz sparing miejscowego LZS, a od godz. 20:00 zabawa z zespołem Rebels. W niedzielę obchody rozpoczęły się o godz.10:30 mszą świętą w miejscowym kościele, a od godz. 14:00 trwa festyn przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej z bardzo dobrze zaopatrzonym bufetem.

  - Mieszkam tu od 35 lat, więc już sporo czasu i z radością dziś świętuję. Festyn jest świetnie zorganizowany, dech zapiera. Bardzo podobały mi się występy, cały czas coś się dzieje, nie można się nudzić - mówi Pani Dorota.

  - Dzisiaj jesteśmy z mężem pierwszy dzień, wczoraj byli nasi znajomi na zabawie i powiedzieli, że było świetnie. Dzisiaj jest bardzo dużo ludzi, dużo atrakcji, każdy może znaleźć coś dla siebie - dodała Pani Agata.

  - Zaczęliśmy od poniedziałku, od promocji książki, którą napisał nasz mieszkaniec o historii parafii i historii naszego kościoła. W piątek zaczęliśmy dyskoteką, było sporo dzieciaków i sporo młodzieży przyszło, fajnie się bawili. Wczorajszy dzień na sportowo, dzieci z całego województwa na zielonej murawie toczyły swoje boje. Po nich, nasi seniorzy grali mecz z drużyną z Łosiowa. W karnych był remis, to chyba dobrze - informuje Małgorzata Warsitz, przewodnicząca dzielnicy XII organizator imprezy.
  - Natomiast dzisiaj, to już ten główny dzień obchodów. Zaczęliśmy mszą świętą, aby podziękować za to, co było i prosić o następne dobre, na następne czasy. O 13:30 odsłanialiśmy pamiątkową tablicę w naszym parku sławickim, gdzie zostało też posadzone drzewo. Przyszło dużo osób i pozjeżdżało także z zagranicy duzo naszych byłych mieszkańców- dodaje.

  Festyn zakończy się o godzinie 20:00.
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-19 18:02:25 [46.134.104.*] id:1661209  
  M1974P: Napisał postów [13801], status [VIP] Reputacja
  Fałsz i obłuda :/

  Nick:
  Treść: