• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8100
  • Dodano: 2023-06-18 / 20:36
  • Komentarzy: 1

  Regaty smoczych łodzi zdominowały festyn w Opolu-Groszowicach

  Mimo, że czekają nas ostatnie dni szkoły, to na stadionie Groszmalu w Opolu-Groszowicach oficjalnie powitano wakacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się regaty smoczych łodzi.


  W niedzielę 18 czerwca sierpnia od godziny 13.00 Groszowice żyły Regatami Smoczych Łodzi, które zdominowały festyn pod nazwą Rozpoczęcie wakacji z Groszmalem. W imprezie startowało kilka w kategorii Mikst oraz załogi w kategorii Open. Odbył się też rajd pokazowy, gdzie rywalizowali m.in. Urząd Miasta Opola czy nauczyciele szkoły w Opolu-Groszowicach.

  Smocze łodzie to sport drużynowy, który wywodzi się z Chin. Jego korzenie sięgają minionych tysiącleci. Obecnie jest to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych, która zrzesza już kilkadziesiąt milionów zawodników. W skład regatowej drużyny wchodziło 10 wioślarzy, bębniarz i sternik. Dystans jaki miały pokonać drużyny, to 200 metrów. Rywalizacja była bardzo zacięta.

  Zdobywcy brązowego medalu w kategorii Open (złoto przypadło załodze Feniks Opole) przyznają, że do rywalizacji wykorzystali wydolność, którą zdobywają na co dzień na ścieżkach biegowych. - Zapisaliśmy się do regat bardzo spontanicznie, a nas nie trzeba długo namawiać na nowe sportowe doznania. Jako drużyna złożona z drobnych kobiet i wysportowanych mężczyzn liczyliśmy na naszą wydolność, którą wypracowujemy w biegu. Warto tutaj dodać, że po każdym treningu wykonujemy serię ponad trzyminutowych pompek, co z pewnością mogło dzisiaj dawać o sobie znać. Wystartowaliśmy na luźno, dla zabawy, a kiedy ta zabawa przynosi efekty to tylko się cieszyć. Rywalizowaliśmy dziś z drużynami, które ćwiczą tę dyscyplinę, a my do takiej łodzi wsiedliśmy po raz pierwszy. Niemniej, różnica czasu na mecie była naprawdę bardzo mała więc jest chęć na sprawdzenie naszej formy na kolejnych takich regatach - mówi jedna z uczestniczek z Klubu Biegowego Odra Opole.

  Oprócz regat był huczny festyn, dmuchańce, turniej piłki nożnej i wiele rozmaitej zabawy dla uczestników w każdym wieku.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Kam_ila)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-18 20:41:23 [80.49.158.*] id:1661196  
  Gaz: Napisał postów [5518], status [VIP] Reputacja
  Super te łodzie.

  Nick:
  Treść: