• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1492
  • Dodano: 2023-06-14 / 16:05
  • Komentarzy: 2

  Aż 7 kierowców zatrzymanych "na podwójnym gazie" po długim weekendzie

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek". Akcja została przeprowadzona na głównych ciągach komunikacyjnych, przebiegających przez powiat strzelecki, w tym na drodze krajowej 94. Podczas działań mundurowi zatrzymali 7 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". Wśród nich był 57-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który kierował 40-tonowym zestawem ciężarowym, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu.

  Za nami długi czerwcowy weekend, który dla wielu z nas był czasem wyjazdów i relaksu. Policjanci od środy prowadzili wzmożony nadzór na drogach, by każdy kierowca mógł bezpiecznie dotrzeć do zamierzonego celu. Mundurowi sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci oraz kontrolowali prędkość pojazdów.

  12 czerwca, od wczesnych godzin porannych, strzelecka drogówka prowadziła działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Kontrole trzeźwości zostały przeprowadzone na głównych ciągach komunikacyjnych, przebiegających przez powiat strzelecki, w tym na drodze krajowej 94. W trakcie działań policjanci przeprowadzili łącznie blisko 1400 kontroli trzeźwości. W niespełna 3 godziny mundurowi zatrzymali 7 kierowców, którzy po długim weekendzie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

  Jednym z nich był kierowca ciężarowego mercedesa. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który kierował 40-tonowym zestawem pojazdów. Wynik badania alkomatem wskazał u 57-letniego mieszkańca powiatu opolskiego ponad pół promila alkoholu.

  Do wczorajszych działań policjanci wykorzystali nowy alkomat, który był zakupiony dzięki finansowemu wsparciu starostwa oraz wszystkich samorządów powiatu strzeleckiego. Nowy sprzęt znacznie przyspieszył pracę strzeleckich mundurowych podczas wykonywania zadań służbowych. Pozyskany przez strzelecką komendę alkomat będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

  Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Dlatego po raz kolejny apelujemy, piłeś- nie jedź!
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-15 08:10:08 [188.147.68.*] id:1661098  
  neon: Napisał postów [2671], status [Szycha] Reputacja
  A ilu niezatrzymanych?

  Nick:
  Treść:
  2023-06-14 16:38:41 [83.26.49.*] id:1661071  
  Krzycho: Napisał postów [4760], status [VIP] Reputacja
  Nie rozumiem ludzi którzy wiedzą o tym, że na drugi dzień jadą ale "tankują" do późna licząc, że "wyparują" im te procenty w kilka godzin. No ale człowiek nie wielbłąd :))))

  Nick:
  Treść: