• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 2555
  • Dodano: 2023-06-11 / 12:40
  • Komentarzy: 0

  Polonia Nysa spada do IV ligi.

  (Fot. Archiwum/Polonia Nysa)

  O utrzymanie walczy jeszcze Stal Brzeg

  Niestety, stało się. Po nieszczęśliwych rozstrzygnięciach w drugiej lidze, z 3 ligi spada aż pięć zespołów. Wczoraj dołączyła do nich Polonia Nysa.

  Poloniści wygrali z również pewną spadku Odrą Wodzisław Śląski 4:2. Bramki dla nysan zdobyli Jan Leończyk, Maciej Rakoczy, Grzegorz Kotowicz i Michał Zimon. Niestety, to okazało się być za mało, by pozostać w grupie trzeciej w trzeciej lidze. Spadek Polonii zapewniła wygrana w derbach Gorzowa Wielkopolskiego Warty nad Stilonem 2:0.

  To właśnie z Wartą Stal Brzeg walczy o byt w tej lidze. Brzeżanie zaskakująco wygrali wysoko 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z vice-liderem - Rekordem Bielsko-Biała. Już po pierwszej połowie Brzeżanie mieli dwie bramki przewagi, po golach Michała Sypka i z jedenastu metrów Dominika Bronisławskiego. Wynik ustalił kwadrans przed końcem Daniel Morys. W ostatniej kolejce Stal zagra u siebie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Warta natomiast z Lechią Zielona Góra.

  MKS Kluczbork jest jedyną drużyną, która zapewniła sobie utrzymanie, mogli zatem z większym spokojem dokończyć zmagania ligowe. Przegrali oni z rezerwami Górnika Zabrze 1:3. Bramkę honorową zdobył Dominik Lewandowski.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".