• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5426
  • Dodano: 2023-06-08 / 18:57
  • Komentarzy: 1

  Bierawa: Znaleziono beczkę z okresu II wojny. Trwa akcja służb

  Służby badają znalezisko w Bierawie. Odkryto tam beczkę z okresu II wojny światowej.

  W czwartek 8 czerwca na polecenie Wojewody Opolskiego podjęto działania mające na celu identyfikację zawartości beczki z okresu II wojny światowej, znalezionej w gminie Bierawa. Trwająca od rana akcja została zakończona powodzeniem.

  Podczas akcji pobrane zostały próbki, które będą ostatecznie zweryfikowane w warunkach laboratoryjnych. Ze wstępnych badań wynika, że zawartość beczki nie stwarza zagrożenia. Do czasu otrzymania wyniku znalezisko zostało zabezpieczone.

  - Wojewoda Opolski składa podziękowania zespołowi sił zbrojnych z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń z Warszawy w szczególności dowódcy, Pani porucznik za szybką reakcję na zgłoszenie i profesjonalne działanie na miejscu zdarzenia. Panu dyrektorowi Kostyle z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego oraz Strażakom z JRG 1 z Kędzierzyna-Koźla za wzorowe zabezpieczenie akcji. Panu wójtowi Gminy Bierawa za właściwą reakcję i współdziałanie - czytamy na stronie wojewody opolskiego.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-09 08:35:49 [80.49.237.*] id:1660679  
  Gaz: Napisał postów [5470], status [VIP] Reputacja
  Beczka marmolady dla żołnierzy.

  Nick:
  Treść: