• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6076
  • Dodano: 2023-06-07 / 15:50
  • Komentarzy: 2

  Grupa zajmująca się "praniem pieniędzy" zlikwidowana

  Śląska Straż Graniczna wspólnie z Opolską Krajową Administracją Skarbową zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się "praniem" pieniędzy.


  Na terenie województwa podkarpackiego, pomorskiego i mazowieckiego zatrzymano 3 osoby, które usłyszały zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono także równowartość 2 mln 400 tys. zł w walutach obcych i złotówkach.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu i Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się legalizowaniem, ukrywaniem oraz wywożeniem poza granice Rzeczpospolitej Polskiej środków pieniężnych pochodzących z korzyści związanych z popełnianiem czynów zabronionych.

  W akcji uczestniczyło 50 funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze przeszukali i zlikwidowali 5 lokalizacji, w których znaleźli i zabezpieczyli pieniądze o wartości 2 mln 400 tys. zł w 25 obcych walutach i w walucie krajowej oraz samochód o wartości 110 tys. zł. Zabezpieczono również dokumenty tożsamości, w tym paszporty, prawo jazdy, kilkadziesiąt kart bankomatowych wydanych na obywateli różnych państw, karty wielowalutowe, karty plastikowe z paskiem magnetycznym do drukowania, a także wysokiej klasy urządzenie do drukowania kart plastikowych mogące służyć do podrabiania dokumentów.

  Trzy zatrzymane osoby usłyszały zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zarzut nieujawniania dochodu, za co grozi im wysoka kara grzywny. W stosunku do podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Opolu wspólnie z Urzędem Celno-Skarbowym w Opolu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  Zdjęcie (1/10)

  (Fot. SLOSG )

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-07 18:10:57 [185.117.85.*] id:1660623  
  jarekzopola: Napisał postów [1169], status [stały bywalec] Reputacja
  spoko machna legitymacja pisiora i ich wypuszcza :)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-06-07 20:20:01 [5.184.244.*] id:1660626  
  JutroalboWcale: Napisała postów [510], status [starszy pismak] Reputacja
  Mylisz się, wystarczy , że na rozprawie pojawią się w koszulce : konstytucja lub ***** *** a Tuleja ich wypuści i zasądzi odszkodowanie.