• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1693
  • Dodano: 2023-06-07 / 09:00
  • Komentarzy: 1

  Nie zastosował się do znaku "STOP" - był nietrzeźwy

  (Fot. Opolska Policja)

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. 45-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP. Podczas kontroli wyszło na jaw, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  5 czerwca policjanci drogówki podczas patrolu ulicami Nysy, zauważyli jak kierujący osobową toyota nie zastosował się do znaku "STOP". Niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego woń alkohol. Funkcjonariusze przebadali 45-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący miał 0,70 promil alkoholu. Teraz mieszkaniec gminy Otmuchów odpowie przed sądem.

  Przypominamy! Alkohol, nadmierna prędkość, brawura to główne przyczyny zdarzeń drogowych.

  2 czerwca policjanci drogówki w miejscowości Nowy Świętów zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki peugeot. Podczas sprawdzenia kierującego w Centralnej Ewidencji Kierowców, okazało się że nie ma on uprawnień. Mężczyzna oświadczył, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Ponadto kierujący został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w ślinie z wynikiem pozytywnym. W związku z powyższym 27-latek został przewieziony na SOR w Nysie, gdzie została mu pobrana krew do dalszej analizy.

  Za kierowanie pojazdem bez wymaganego uprawnienia, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-08 10:16:27 [80.49.237.*] id:1660651  
  Gaz: Napisał postów [5519], status [VIP] Reputacja
  Bo na wszystkich znakach drogowych stop, powinien być napis NIE PIJ.

  Nick:
  Treść: