• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1432
  • Dodano: 2023-06-05 / 11:57
  • Komentarzy: 0

  Pożar na terenie tartaku w Dziergowicach. Ogień zauważył strażak

  W niedzielę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim doszło do pożaru trocin przy instalacji produkującej pelet. Pożar zauważył strażak, który jako pierwszy podjął interwencję gaśniczą.


  W niedzielę 4 czerwca przed godziną 16.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie tartaku w Dziergowicach. Straty znacząco obniżył strażak z Kędzierzyna-Koźla, który zauważył pożar i przystąpił do akcji jeszcze przed przyjazdem służb.

  - Pożar został wywołany najprawdopodobniej zwarciem instalacji elektrycznej. Zdarzenie zauważył ogn. Piotr Garbas nasz funkcjonariusz i częściowo ugasił pożar za pomocą gaśnic proszkowych. Działania zastępów polegały na wyłączeniu energii elektrycznej, przelaniu i dogaszaniu pogorzeliska, sprawdzeniu kamerą termowizyjną temperatury spalonych elementów. Spaleniu uległy trociny, silnik elektryczny i rozdzielnia elektryczna - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Na szczęście w zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Okoliczności tego zajścia wyjaśnia policja.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".