• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1504
  • Dodano: 2023-05-30 / 14:47
  • Komentarzy: 0

  Pijany kierowca busa zatrzymany w Namysłowie

  (Fot. KPP Namysłów)

  Pijany kierowca busa został zatrzymany w Namysłowie. To nie pierwszy przypadek pianego kierowcy zatrzymanego w ostatnich dniach w województwie opolskim.


  Takie kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym.

  Kierowca busa wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej we wtorek 30 maja. Namysłowscy policjanci, około godziny 7.00 zatrzymali do kontroli busa, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Okazało się, że od kierowcy pojazdu czuć alkohol. - Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy dodatkowo grozi mu kara grzywny nie niższa niż 2,5 tys. zł - przekazali namysłowscy policjanci.

  Z kolei wczoraj prudniccy policjanci tuż po godzinie 6:00 zatrzymali 40-tonowy pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarowego renaulta wraz z naczepą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

  Kierowanie pojazdem pomimo wydanego przez sąd zakazu, jest przestępstwem! Za niestosowanie się do wymienionego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia, a dodatkowo sąd może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

  Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".