• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1478
  • Dodano: 2023-06-10 / 09:00
  • Komentarzy: 0

  Fundacja DOM zaprasza na 28. Festyn #zbudujznaminowydom w Opolu

  Fundacja DOM serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na 28. edycję swojego corocznego festynu, który odbędzie się 18 czerwca 2023 roku na Placu Wolności. Wydarzenie to będzie pełne artystycznych atrakcji, pokazów talentów podopiecznych Fundacji oraz będzie miało na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na budowę nowego Domu - mieszkań wspomaganych dla dorosłych podopiecznych. Hasło tegorocznej edycji brzmi #zbudujznaminowydom, a Fundacja DOM liczy na liczne wsparcie i obecność wszystkich chętnych.

  Fundacja DOM, jedna z najważniejszych organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, przygotowuje się do organizacji 28. edycji swojego corocznego festynu. To wydarzenie, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Opola, odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca 2023 roku na Placu Wolności.

  Festyn Fundacji DOM jest nie tylko okazją do prezentacji osiągnięć organizacji, lecz również ważnym wydarzeniem dla podopiecznych, ich rodzin, przyjaciół oraz pracowników Fundacji. Już od 1995 roku, dzięki temu corocznemu świętu, Fundacja ma możliwość nie tylko pochwalić się swoją pracą, ale także zaprezentować kierunki rozwoju i cele, jakie stawia sobie na kolejne lata.

  W tegorocznej edycji festynu, Fundacja DOM postawiła sobie ambitne hasło #zbudujznaminowydom. Jest to nawiązanie do akcji zorganizowanej przez założycieli Fundacji, Panią Teresę i Pana Kazimierza Jednorogów. Ich marzeniem jest zapewnienie kompleksowej terapii osobom z niepełnosprawnościami od narodzenia aż do samodzielnej dorosłości. Jednak do pełnego spełnienia tego marzenia brakuje jeszcze ostatniego elementu - mieszkań wspomaganych dla dorosłych podopiecznych.

  W związku z 50. rocznicą ślubu Państwa Teresy i Kazimierza Jednorogów, Fundacja DOM postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, które staną się zarówno prezentem, jak i cegiełką na nowy Dom. Budynek został już przekazany przez miasto, jednak wymaga on generalnego remontu. Podczas Festynu Fundacji DOM będzie można dowiedzieć się więcej na temat planów remontu i dotychczasowych sponsorów, a także dowiedzieć się, jak można wesprzeć to ważne przedsięcie.

  Podczas 28. Festynu Fundacji DOM nie zabraknie również atrakcji artystycznych. Planowany jest bogaty program, który obejmuje koncerty, pokazy taneczne, teatralne oraz sportowe. Organizatorzy zaprosili także uznanych artystów do współpracy, aby zapewnić publiczności niezapomniane wrażenia. O godzinie 13:00 odbędzie się recital Szymona Wydry

  Jednym z głównych punktów programu festynu będzie prezentacja osiągnięć podopiecznych Fundacji Dom. Goście będą mieli okazję podziwiać występy osób niepełnosprawnych, zarówno wokalne, jak i teatralne. Dodatkowo, będzie można zobaczyć i nabyć unikatowe wyroby artystyczne wykonane przez podopiecznych.

  Dla wszystkich chętnych przewidziane są również różnorodne warsztaty. Miłośnicy koralików będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach koralikowych, a dla osób lubiących malować przewidziano warsztaty zorganizowane przez Galerię Biały Kruk. W Księgarni pod Chmurką pasjonaci książek będą mieli okazję znaleźć interesujące lektury. Dla tych, którzy chcą spędzić więcej czasu na festynie, organizatorzy przygotowali specjalną strefę relaksu oraz strefę kulinarną, gdzie będzie można skosztować różnorodnych smakołyków.

  Fundacja DOM liczy na wsparcie mieszkańców Opola i wszystkich osób, które chcą przyczynić się do realizacji marzenia o nowym Domu dla podopiecznych. Podczas Festynu będzie możliwość wpłaty darowizn na ten cel oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat sposobów wsparcia.

  Partnerami wspierającymi nas podczas organizacji festynu są TAURON oraz Energetyka Cieplna Opolszczyzny
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".