• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6624
  • Dodano: 2023-05-24 / 13:10
  • Komentarzy: 1

  Klucz do bram miasta przejęli studenci. Za nami Żakinada

  Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oficjalnie przekazał "klucz do bram miasta" studentom. Odebranie "zarządzania" miastem było zwieńczeniem kolorowej Żakinady.

  Barwnie przebrani studenci wyruszyli dziś o godzinie 11:00 spod Politechniki przy ul. Mikołajczyka i tradycyjnie przeszli przez kampus Uniwersytetu Opolskiego w drodze pod opolski Ratusz. Tam przejęli klucze do miasta.

  Inwencja twórcza studentów była w tym roku równie bogata co w latach ubiegłych. Na marszu pojawili się superbohaterowie, diabły, policjantki, strażacy, żółwie ninja, chemicy. Kampus Uniwersytetu Opolskiego za chwilę kończy świętowanie, bo to on od poniedziałku był rozrywkowym centrum wszystkich studentów. Od jutra, na kolejne trzy dni Piastonalia przenoszą się na błonia Politechniki Opolskiej.

  - Piastonalia to święto, do którego odliczamy już od razu po zakończeniu ubiegłorocznej studenckiej imprezy. Wykładowcy w tym czasie są dla nas bardzo wyrozumiali. To najlepszy czas dla studentów, kiedy w końcu można legalnie i bez stresu się pobawić. Dziś w ramach żakinady przyszłyśmy w różnokolorowych piżamach. Każdy ze znajomych ubierał się w to, co miał akurat pod ręką, niektórzy oczywiście spędzili nad swoim strojem kilka dni szykując precyzyjne rekwizyty - mówią studentki Uniwersytetu Opolskiego.

  Piastonalia na Politechnice Opolskiej rozpoczną się w czwartek 25 maja i będą podzielone na dwa dni koncertowe.

  Na scenie w czwartek (25 maja) wystąpią Sarius, Słoń, O.S.T.R., Young Igi - mówił dla portalu uczelnianego Wojciech Wojnar, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej. - Piątek 26 maja to dzień rockowy. Jesteśmy pewni, że fani tego gatunku muzyki także będą zadowoleni. Na błoniach wystąpią bowiem: Farben Lehre, Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Nocny Kochanek - dodaje Wojnar.

  Zarówno Politechnika Opolska jak i Uniwersytet przygotowali różne wydarzenia towarzyszące. Na terenie Orlika kampusu UO zorganizowana będzie strefa sportu, na której odbędzie się turniej koszykówki oraz wyścig na najwyższe piętro akademika Niechcic. Dodatkowo planowane są warsztaty taneczne oraz turnieje e - sportowe.

  - Kolejnym punktem Piastonaliów na Politechnice Opolskiej jest rajd motocyklowy z rektorem, w którym uczestnicy wspólnie pokonają ok. 200 kilometrów po ciekawych zakątkach Opolszczyzny. Piastonalia tradycyjnie kończymy w sobotę wieczorem kinem samochodowym na drugim kampusie. Film, który będzie można zobaczyć w tej niecodziennej formie zostanie wyświetlony także z ukraińskimi napisami - zapowiada Krzysztof Rzym z Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.

  Zdjęcie (1/56)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-24 13:28:48 [94.75.75.*] id:1660276  
  Krzycho: Napisał postów [4284], status [VIP] Reputacja
  Oj wzrośnie sprzedaż alkoholu :)

  Nick:
  Treść: