• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1738
  • Dodano: 2023-05-23 / 14:21
  • Komentarzy: 0

  Studenci pokazali kondycję na "Niechcic Tower Run". 11 pięter poniżej minuty!

  (Fot. Dżacheć)

  Najbardziej popularnym środkiem transportu w akademiku Niechcic jest winda, zwłaszcza jeśli celem podróży jest jedno z ostatnich pięter. Jak szybko student jest w stanie dostać się na 11 piętro bez windy? Sprawdzano to dziś na Niechcic Tower Run.


  Niechcic Tower Run to znana studentom, szybka impreza biegowa polegająca na jak najszybszym zdobyciu wieżowca pieszo. Zadaniem uczestników jest jak najszybciej dobiec z parteru na najwyższe piętro akademika Niechcic, nie dotykając ścian ani barierek czego pilnowali wolontariusze na każdym z pięter.

  Najszybsi panowie pokonują 265 schodów w Niechcicu w około 40 sekund, panie potrzebują około minuty.

  - Lubię biegać, pomyślałem zatem, że spróbuję swoich sił w tower runningu. Jest to duże wyzwanie, po wbiegnięciu nie czuję nóg, trzęsą się. Dotychczas biegałem tylko...przed siebie, w biegu po schodach biorę udział po raz pierwszy. Nie przygotowywałem się specjalnie, ale z pewnością stwierdzam, że to fajne doświadczenie, którego powinien spróbować każdy student - mówi pierwszy z uczestników wydarzenia.

  - Zawodnik startuje z parteru, nie dotykając ścian i barierek musi wbiec na ostatni schodek ostatniego piętra. Liczy się to, by wystartować i dobiec i pokazać swoją zaparcie i chęć sportowego spędzenia czasu. 4 lata temu wygrałem ten bieg, mój czas był wtedy w okolicach czterdziestu sekund i spróbuję dziś na końcu pokazać, że da się ten wynik powtórzyć - mówi mówi Karol Gontarz, prezes AZS Uniwersytetu Opolskiego.

  Dzisiejsze zawody to znakomita rozgrzewka przed wieczorem. Bo dziś (23 maja) na małej scenie pod akademikiem Niechcic zagrają m.in. zwycięzcy tegorocznej Zimowej Giełdy Piosenki. Będą to m.in. zespół KIN CAT, Kuba Folwarczny oraz Punched Orange. Wszystkie koncerty rozpoczynają się najwcześniej blisko 18:00.

  Duża scena we wtorek zarezerwowana będzie dla muzyki alternatywnej. Na scenie wystąpią: zespół Polimorfizm (godz. 17:45), Michał Szczygieł (godz. 20:00), godzinę później Błażej Król oraz Krzysztof Zalewski o godz. 22:30.

  Ostatni dzień studenckiej zabawy (środa 24 maja) na terenie UO zwieńczą gwiazdy polskiej sceny muzyki rap. Jako support zacznie studencki kolektyw muzyki trap - TooHot oraz duet LAX i Noemi. Następnie o godzinie 21:00 publiczność rozgrzeją Grubson oraz gwiazda wieczoru - Białas. Jego koncert zacznie się o 22:30.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".