• Wyświetleń: 381
  • Dodano: 2023-05-18 / 15:11
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Jaki wybrać odkurzacz do basenu?

  Od wielu lat w sezonie letnim baseny święcą triumfy, a to wszystko dlatego, że są najlepszym sposobem na schłodzenie organizmu ciała podczas upalnych dni. Ponadto to świetna alternatyw dla wyjazdów nad wodę. Jednak, aby basen mógł być funkcjonalny, bezpieczny, a kąpiel w nim pozostawała komfortowa niezwykle istotne jest utrzymanie czystości na odpowiednim poziomie. To nie tylko kwestia estetyki, ale także troski o zdrowie.

  Jaki sprzęt wybrać do czyszczenia basenu?


  To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników basenów - Specjalista z firmy Delfin - baseny.pl, pomoże nam dobrać odpowiedni sprzęt. Posiadając duży basen nie zawsze jest proste utrzymanie w nim czystości. Aby w odpowiedni sposób zadbać o pielęgnację tej strefy należy pokusić się o zakup odpowiedniego sprzętu. Warto wiedzieć na jakie elementy zwrócić uwagę, by cieszyć się nim przez długi czas i mógł sprawować swoją funkcję. Tylko jakimi elementami sugerować się podczas wyboru odkurzacza do basenu? Zakup odkurzacza do basenu to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje ogromny wybór różnorodnych modeli. Warto wiedzieć jakie czynniki wpływają na jego poprawne działanie. Należy mieć na uwadze, że za sprawą odkurzacza do zbiornika w szybki sposób można usunąć z niego nieczystości: piasek, liście, a także pozostały po kąpieli osad w bardzo szybki sposób.


  Podczas wyboru zwróć uwagę na parametry techniczne


  Najważniejszym elementem, który determinuje wybór właściwego sprzętu są jego parametry techniczne. Ponadto istnieją dwa różnorodne modele, które różnią się od siebie sposobem użycia. Wyróżnia się odkurzacz ręczny, a także automatyczny odkurzacz basenowy.


  Pierwszy z nich jest bardzo lekki, a zarazem komfortowy w użyciu. Jednak jego siła czyszczenia nie jest tak intensywna jak w przypadku automatycznych odkurzaczy basenowych. Dlatego odkurzacz ręczny zwykle jest wybierany do niewielkich basenów. Z kolei automatyczny odkurzacz basenowy dedykowany jest do większych zbiorników, a za jego wyborem przemawia przede wszystkim łatwość użytkowania. Wystarczy jedynie dostosować odpowiedni program do oczyszczania basenu, a następnie zanurzyć sprzęt w wodzie. Odkurzacz nie tylko przefiltruje wodę oraz usunie wszelkie zanieczyszczenia, ale także dokładnie wyczyści ścianki zbiornika. Taki produkt często może być stosowany przy użyciu aplikacji, które są instalowane na urządzeniach mobilnych, co stanowi ogromny komfort użytkowania.


  Zasilanie odkurzaczy basenowych


  Ogromne znaczenie podczas wyboru odkurzacza basenowego ma kwestia zasilania. Na rynku istnieją modele, które są zasilane na baterie, przez akumulator, bądź posiadają zasilanie sieciowe. Każde z nich posiada tę samą funkcję oraz zalety. Jeśli chodzi o modele z bateriami to produkty są dość lekkie, a także atrakcyjne cenowo. Jednak ich wydajność jest nieco mniejsza niż urządzeń zasilanych przez sieć elektryczną. Z kolei odkurzacze basenowe zasilane przez sieć mają wysoką moc dzięki czemu skutecznie uporają się nawet z dużymi zanieczyszczeniami na sporej powierzchni. Przed wyborem konkretnego modelu warto zastanowić się również do czego najbardziej nam jest potrzebny, ponieważ na rynku występują również modele odkurzaczy do basenu, które są dedykowane wyłącznie do czyszczenia jego dna. Natomiast jeżeli zależy komuś na czyszczeniu także ścianek to warto zwrócić uwagę na tę czynność przed wyborem.


  Jeżeli potrzebny jest sprzęt służący do czyszczenia powierzchni basenowej koniecznie przed wyborem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, ponieważ właściwe dopasowanie modelu do potrzeb sprawi, że odkurzacz basenowy będzie w pełni funkcjonalny i spełniał swoje zadanie. Od wyżej wymienionych czynników zależy jego zakres działania, wydajność oraz sposób użycia.


  Odkurzacz basenowy. Czy to spory wydatek?


  Odkurzacz basenowy niewątpliwie jest bardzo przydatnym urządzeniem pomagającym w skuteczny sposób uporać się z zanieczyszczeniami w wodzie oraz na ściankach i dnie basenu. Jednak porządny sprzęt wiąże się również z pewnym wydatkiem. To urządzenie, na którym nie należy oszczędzać. Chociaż proste modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, które są przystosowane do niewielkich basenów. Jednak decydując się na zakup sprzętu automatycznego należy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych.


  Warto mieć na uwadze, że tego typu urządzenia są profesjonalnymi, przystosowanymi do dużych oraz głębokich akwenów i świetnie sobie radzą ze sporymi zanieczyszczeniami. Niezależnie od rodzaju posiadanego basenu: dmuchanego, rozporowego czy murowanego z pewnością można zakupić produkt funkcjonalny, a także komfortowy w użytkowaniu.  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".