• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4871
  • Dodano: 2023-05-22 / 13:15
  • Komentarzy: 1

  Trwa wymiana solanki w tężni. Nie będzie czynna dwa dni

  W poniedziałek i wtorek (22-23 maja) zaplanowana jest wymiana solanki w tężni solankowej na osiedlu Malinka. Fani solankowych inhalacji muszą uzbroić się w cierpliwość.

  Obiekt otwarty w Opolu w sobotę jest największym tego typu w województwie. Tężnia i plac rekreacyjny wokół obiektu oferuje opolanom wiele atrakcji i możliwości relaksu. Tężnia solankowa to przede wszystkim miejsce, w którym można skorzystać z naturalnego inhalatorium solankowego, a inhalacje solankowe znane są od wieków i stosowane były w leczeniu chorób układu oddechowego, skóry i układu mięśniowo-szkieletowego.

  Spółka Wodociągi i Kanalizacja informuje, że tężnia na osiedlu Malinka będzie nieczynna od 22.05.23r. od godz. 7:00 do 23.05.23 r. do godziny 15:00. Tężnia zostanie umyta, zostanie zatankowana nowa solanka oraz dokonamy przeglądu technicznego.

  Tężnia solankowa to ogromny filtr, który oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń. Przestrzeń w rejonie tężni zostaje nawilżona i pozbawiona szkodliwych substancji. Mikroklimat, który powstaje wokół wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego oraz ogólnego wyczerpania organizmu.

  Opolska tężnia ma 31 metrów długości i ponad 8 metrów wysokości. Z przymrużeniem oka, lecz bardzo trafnie nazywana "Malinka Zdrój" przyciąga co dzień setki osób. Wiele z nich przyznaje, że mikroklimat tworzony przez tężnie pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale i nastrój.

  Uchwała stanowiąca przekazanie WiK zadania wywołuje skutki finansowe dla budżetu Miasta Opola. Wysokość środków w 2023 r. wynosić będzie 250.000,00 zł (wsad do tężni oraz solankę trzeba wymieniać średnio raz na miesiąc). Warto dodać, że koszt inwestycji sięgnął blisko 6 mln złotych.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-22 14:06:59 [217.173.202.*] id:1660211  
  pinoczet: Napisał postów [310], status [maniak] Reputacja
  Ja myślę że mieszkańcy byli by zdrowsi jak by im pozostawiono więcej grosza w portfelu niż finansowanie takiej "zabawki"

  Nick:
  Treść: