• Wyświetleń: 3153
    • Dodano: 2023-05-18 / 06:01

Stal Brzeg zdobywcą Pucharu Polski Województwa Opolskiego!

W Kluczborku nie brakowało emocji i bramek

Tylko pogoda nie sprzyjała późnemu popołudniowi. Na stadionie MKS-u Kluczbork, rozegrał się finał wojewódzkiego Pucharu Polski, pomiędzy Stalą Brzeg, a iPrime Bogacicą.

Zespół z okręgówki jest dużą niespodzianką tej edycji rozgrywek. W półfinale, pokonali Po-Ra-Wie Większyce 2:1. Przed nimi jednak było trudniejsze zadanie - rywalizacja z trzecioligowcem z Brzegu, który doszedł do finału po wykluczeniu LZS-u Starowice.

Jednak iPrime się nie przestraszył - a w pierwszym kwadransie grał po prostu lepiej. Przeprowadzali szybkie kontry, które mogły się zakończyć bramką, ale dwukrotnie nie wykorzystał tego Adam Orłowicz, a raz sam na sam po błędzie obrońcy nie wykorzystał Kamil Babiarz. Powiedzenie niewykorzystane sytuacje lubią się mścić ponownie się sprawdziło - "centrostrzałem" Brzeżan na prowadzenie wyprowadził Daniel Morys. Zespół z Bogacicy się nie przestraszył i szukał wyrównania, ale to znów Stal trafiła. dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Maksymilian Podgórski i do przerwy 2:0.

Po zmianie stron dalej próbował iPrime, jednak Stal coraz pewniej czuła się na boisku. W 63 minucie świetne podania z głębi pola dostał Morys, ale po obronie bramkarza piłka trafiła tylko w słupek. Akcję później rezerwowy Bostan Amani umieścił piłkę w bramce, ale sędzia odgwizdał spalonego. Fatalny błąd w 72 minucie popełnił Dominik Bronisławski i gola kontaktowego zdobył Miłosz Reisch. Stal próbowała znaleźć trzecie trafienie, ale Amani nie trafił z najbliższej odległości. Jednak centrostrzały ponownie wyszły Brzeżanom. Z rzutu wolnego uderzył w światło bramki Michał Maj, a tego nikt nie przeciął i było 3:1. To już spuściło powietrze z drużyny z Bogacicy, a piłkarze Kamila Rakoczego szukali czwartej bramki. Ten dzień ewidentnie nie należał do Amaniego, któremu najpierw bramkarz wybronił uderzenie, a następnie gdy już minął Michała Sarnę to... się potknął i bramki tego dnia nie zdobył. Jednak dublet ustrzelił Podgórski i puchar trafił do Brzeżan, choć po tym meczu zespół z Bogacicy nie ma się czego wstydzić - bo pokazał kawał dobrego futbolu.

Stal Brzeg - iPrime Bogacica 4:1
    Bramki - Daniel Morys 18', Maksymilan Podgórski 31',90', Michał Maj 80' - Miłosz Reisch 72'