• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1496
  • Dodano: 2023-05-16 / 13:00
  • Komentarzy: 1

  Kierował mimo zakazu z narkotykami na pokładzie

  (Fot. Archiwum)

  Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środków narkotycznych Sebastianowi K. grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Z kolei występek kierowania pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.


  Na początku maja, podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w miejscowości Smarchowice Śląskie (Gmina Namysłów), funkcjonariusze Policji ujawnili przy kierowcy ponad 150 gramów substancji, co do której nabrali podejrzeń, że może ona stanowić narkotyk. Badania specjalistycznym testem wykazały, że zakwestionowany proszek stanowi amfetaminę. Co więcej, Sebastian K. (27 lat) kierował samochodem pomimo orzeczonego wobec niego zakazu kierowania pojazdami kat. B.

  Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kluczborku Sebastian K. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jak się bowiem okazało, nie był to jego pierwszy kontakt ze środkami psychoaktywnymi. Podejrzany, niespełna rok wcześniej, w oparciu o akt oskarżenia prokuratury kluczborskiej, został skazany za przestępstwo posiadania 40 gramów amfetaminy. Co więcej, ujawnionego w dniu 6 maja 2023 r. przestępstwa Sebastian K. dopuścił się w okresie próby związanym z warunkowym zawieszeniem wykonania orzeczonej wobec niego kary pozbawienia wolności. Nadto, pod koniec 2022 r. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku skierował do sądu akt oskarżenia, w którym Sebastianowi K. przypisuje się posiadanie łącznie kilkudziesięciu gramów marihuany i substancji psychotropowych, a w sprawie tej zastosowano wobec niego dozór Policji.

  Wszystkie te okoliczności zostały wzięte przez prokuratora pod uwagę przy formułowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. W dniu 9 maja br. Sąd Rejonowy w Kluczborku z prokuratorską argumentacją w pełni się zgodził, orzekając o trzymiesięcznej izolacji podejrzanego.

  Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środków narkotycznych Sebastianowi K. grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Z kolei występek kierowania pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-17 03:19:42 [77.113.86.*] id:1660034  
  coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
  Statek, okręt czy samolot ? Bo słowo pokład stosowany jest do tych pojazdów, nie aut, samochodów.

  Nick:
  Treść: