• Dodano: 2023-05-15 / 09:11

Derby Opolszczyzny na remis!

(Fot. KS Polonia Nysa)

Natomiast w meczu MKS-u Kluczbork padło aż dziewięć bramek

Mecz na miarę prawdziwych derbów! W spotkaniu pomiędzy Stalą Brzeg, a Polonią Nysa, było wszystko - zwroty akcji, czerwona kartka i przede wszystkim - bramki.

Pierwszy gol padł bardzo szybko, bo już w ósmej minucie Maksymilian Podgórski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kwadrans później, karnego zmarnował Luka Redek i ten wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Niecałe 180 sekund po zmianie stron było już 2:0 po pewnie wykonanej jedenastce przez Dominika Bronisławskiego. Problemy Brzeżan zaczęły się w 55 minucie. Wtedy to czerwoną kartkę ujrzał Michał Sypek i inicjatywę na boisku przejęła Polonia. Długo jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki, aż do 74 minuty, gdzie bramkę kontaktową strzelił Maciej Pisula. Nysanie szukali sposobu na wyrównanie i w tym im pomógł obrońca miejscowych - Marcin Wdowiak, pokonując własnego golkipera. Stal Brzeg - Polonia Nysa 2:2.

Również dwie bramki przewagi miał MKS Kluczbork. Po trafieniach Michała Płonki, Alana Jaworskiego i Marcina Przybylskiego i tylko jednej odpowiedzi Dawida Wolnego, Kluczborczanie prowadzili do przerwy 3:1 z Polonią Bytom. W drugiej połowie goście zagrali tak, jak na lidera przystało - i po pół godzinie gry w drugiej części meczu prowadzili. Na 4:4 wyrównał Bartosz Włodarczyk. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, bramkę na wagę zwycięstwa gości zdobył w doliczonym czasie gry Jakub Kuczera.

Stal Brzeg 2-2 Polonia Nysa
    Maksymilian Podgórski 8, Dominik Bronisławski 50 (k) - Maciej Pisula 75, Marcin Wdowiak 84 (s)

MKS Kluczbork 4-5 Polonia Bytom
    Michał Płonka 21, Alan Jaworski 31, Marcin Przybylski 36 (k), Bartosz Włodarczyk 89 - Dawid Wolny 28 (k), Michał Bedronka 50, Łukasz Zejdler 58, Dawid Krzemień 76, Jakub Kuczera 90