• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1434
  • Dodano: 2023-05-09 / 16:08
  • Komentarzy: 1

  Coroczne święto opolskiego sportu już 21 maja

  (Fot. Archiwum)

  Podczas Dnia Sportu zadbano zarówno o młodszych, jak i o starszych uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. W programie znalazły się pokazy opolskich klubów sportowych, m.in. strefa sztuk walki, strefa moto, zdobywanie szczytów, zajęcia lekkoatletyczne, joga na tarasie, latino dance, animacje dla dzieci.


  Już 21 maja odbędzie się kolejna edycja Dnia Sportu, który w naszym mieście obchodzony jest od 2015 roku. Pokazy, zabawy i liczne atrakcje urozmaicą uczestnikom ten sportowy dzień, a wydarzenie zacznie się już o godzinie 11.00.

  21 maja o 11:15 rusza pokaz RG ART w gimnastyce artystycznej, następnie bokserskie popisy OKB Odra i szermiercze Start Opole. Kolejne atrakcje dziać się będą niemal równolegle, w myśl zasady - dla każdego coś dobrego. To m.in. Joga na Tarasie w wykonaniu Instytutu ZEN, Lekkoatletyka dla Każdego, zajęcia na ściance wspinaczkowej "Rysa" pod okiem instruktorów i reprezentantów klubu Zerwa.

  W programie przewidziano pokazy sztuk walki, prezentacje gimnastyki artystycznej, turniej piłkarski na Orliku, a także eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3×3 w koszykówce.

  Dla fanów motoryzacji przygotowana będzie znana i lubiana strefa moto, w której zagoszczą motocykle i zawodnicy Kolejarza Opole. Swoje maszyny przywiozą również Hawi Racing Team, Automobilklub Opolski, Tor Kartingowy i Polski (dwa karty i bus) oraz Związek Motorowy w Opolu. Przy strefie moto zaplanowano dodatkowo pokazy wrotkarskie sekcji short tracku AZS-u Politechniki oraz stoisko z kajakami.

  Atrakcją będą zapewne także ćwiczenia burpees (czyli popularne wojskowe "padnij, powstań"). Dotychczasowy rekord Polski na najwięcej osób ćwiczących burpees jednocześnie wynosi 263 osoby.

  W strefie walki na macie zobaczymy pokazy judo (UKS Okay, Judo AZS i Judo Mizuka), pokazy Opolskiego Klubu Karate Kyokushin oraz Champion Klub Karate Kyokushin, Brazylijskiego Jiu Jitsu (Forca Brava), występy Opolskiego Klub Taekwon-do oraz popisy Aikido, Llaido i Kyudo w wykonaniu OSA Stowarzyszenia Sztuk Walki oraz pokazy Capoeiry prezentowane przez Muzenza i Opolską Akademię Capoeira.

  Przy Orliku odbędą się ponadto zajęcia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, Akademia Przedszkolaka Tygrysek, animacje ze Skibidibi (malowanie buziek, zabawy integracyjne, puszczanie baniek) oraz animacje ze Szkołą Języków Obcych Masters.

  Nie zabraknie także strefy gastronomicznej.


  Wszystkie sportowe atrakcje dla uczestników są bezpłatne.

  - Ten Dzień Sportu, to już taka dobra sportowo-rekreacyjna tradycja w naszym mieście - mówi wiceprezydent Opola Przemysław Zych, który jest odpowiedzialny m.in. za sport. - To odbywające się od kilku lat wydarzenie, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Przy okazji kluby działające w mieście prezentują swoją ofertę, która ma zachęcić do przyjścia na treningi czy do kibicowania. Zapraszamy całe rodziny, bo atrakcji na pewno nie zabraknie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-10 00:55:09 [188.123.205.*] id:1659672  
  ombre: Napisał postów [19929], status [VIP] Reputacja
  Główną nagrodą będzie staż na wyspie Hana.

  Nick:
  Treść: