• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1763
  • Dodano: 2023-04-25 / 12:21
  • Komentarzy: 1

  Policjanci w walce z piratami drogowymi

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Funkcjonariusze strzeleckiej komendy w sobotni wieczór prowadzili działania wymierzone w amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych. Policjanci łącznie skontrolowali blisko 90 pojazdów i ujawnili około 60 wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali również dwóch kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

  Funkcjonariusze ze strzeleckiej komendy ustalili, że w trakcie weekendu na terenie miasta Strzelce Opolskie mają się odbywać nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci niezwłocznie podjęli działania, w trakcie których skupili swą uwagę właśnie na ten nielegalny proceder. Podczas akcji strzeleckich mundurowych wspierali policjanci z powiatu opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko - kozielskiego, oleskiego i nyskiego.

  Podczas służby policjanci skontrolowali blisko 90 pojazdów i ujawnili około 60 wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali również kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu również dwóch kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownice będąc w stanie nietrzeźwości.

  Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych. Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy starają się zamienić jezdnię w tor wyścigowy, że brawura i brak umiejętności może skończyć się tragicznie, nie tylko dla nich samych ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-04-25 15:55:12 [91.212.223.*] id:1659235  
  The Naturator: Napisał postów [2266], status [Szycha] Reputacja
  PitStop znowu się reaktywował?

  Nick:
  Treść: