• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1981
  • Dodano: 2023-04-25 / 12:21
  • Komentarzy: 1

  Policjanci w walce z piratami drogowymi

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Funkcjonariusze strzeleckiej komendy w sobotni wieczór prowadzili działania wymierzone w amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych. Policjanci łącznie skontrolowali blisko 90 pojazdów i ujawnili około 60 wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali również dwóch kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

  Funkcjonariusze ze strzeleckiej komendy ustalili, że w trakcie weekendu na terenie miasta Strzelce Opolskie mają się odbywać nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci niezwłocznie podjęli działania, w trakcie których skupili swą uwagę właśnie na ten nielegalny proceder. Podczas akcji strzeleckich mundurowych wspierali policjanci z powiatu opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko - kozielskiego, oleskiego i nyskiego.

  Podczas służby policjanci skontrolowali blisko 90 pojazdów i ujawnili około 60 wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali również kilkanaście dowodów rejestracyjnych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu również dwóch kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownice będąc w stanie nietrzeźwości.

  Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych. Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy starają się zamienić jezdnię w tor wyścigowy, że brawura i brak umiejętności może skończyć się tragicznie, nie tylko dla nich samych ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-04-25 15:55:12 [91.212.223.*] id:1659235  
  The Naturator: Napisał postów [2308], status [Szycha] Reputacja
  PitStop znowu się reaktywował?

  Nick:
  Treść: