• Wyświetleń: 1207
    • Dodano: 2023-04-22 / 18:27

Odra remisuje w Częstochowie

Podział punktów nie poprawia, ale też nie pogarsza sytuacji w tabeli.

Kwadransu zabrakło do zwycięstwa piłkarzom Odry Opole. Piłkarze Adama Noconia zremisowali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 1:1.

Było to spotkanie sąsiadów z tabeli. Opolanie przed meczem zajmowali ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, natomiast gospodarze - pierwsze zagrożone spadkiem. Inicjatywę przejęła nad spotkaniem Odra, która w 25 minucie udokumentowała swoją przewagę. Na prowadzenie gości wyprowadził Konrad Nowak, po zagraniu Macieja Makuszewskiego, dla którego to była piąta asysta w tym sezonie i do przerwy było tylko 1:0 dla Opolan.

Po zmianie stron będąca pod ścianą Skra próbowała się odgryźć, a trener gospodarzy Jakub Dziółka wprowadził dwóch zawodników rezerwowych - Jana Flaka i Piotra Pyrdola. Te zmiany poprawiły grę miejscowych i to oni przejęli inicjatywę nad grą, dominując Odrę posiadaniem piłki i liczba tworzonych sytuacji. Goście dobrze się bronili aż do 74 minuty. Artura Halucha pokonał Piotr Nocon i jak się później okazało - ustalił tym samym wynik spotkania.

Skra Częstochowa - Odra Opole 1:1