• Dodano: 2023-04-19 / 09:16

Zmienne szczęście trzecioligowców w 24 kolejce

(Fot. mkskluczbork.pl)

Jako jedyna zwycięstwo odniosła Polonia Nysa

Runda wiosenna trzecioligowych zmagań w pełni. W grupie trzeciej rywalizują trzej przedstawiciele Opolszczyzny.

Najlepiej poszło zawodnikom z Nysy. W wyjazdowym spotkaniu z rezerwami Chrobrego Głogów przegrywali już w 17 minucie. Jednak jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie po trafieniach Alana Majerskiego i Michała Zimona. W drugiej połowie w 57 minucie gospodarze wyrównali i wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów, lecz bohaterem gości został Dominik Sikora.

Remisem zakończył się mecz Stali Brzeg. Na własnym stadionie podejmowali Lechię Zieloną Górę. Jako pierwsi prowadzili przyjezdni, ale z jedenastki wynik pierwszej połowy ustalił Dominik Bronisławski. Ten sam zawodnik ładnym strzałem wyprowadził na prowadzenie Stal, ale szybko odpowiedzieli zielonogórzanie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Żadnej bramki nie strzelili na własnym boisku zawodnicy MKS-u Kluczbork. Mimo, że to oni wydawali się być faworytem rywalizacji przegrali 0:2 z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski po bramkach Cypriana Poniedziałka i Łukasza Kopecia.