• Wyświetleń: 1521
    • Dodano: 2023-04-15 / 22:53

Pewne zwycięstwo Odry!

Opolanie zagrali bardzo dobry mecz przeciwko GKS-owi Tychy

Nie posiadaniem, a skutecznością. To właśnie ten drugi aspekt pozwolił Odrze Opole wygrać z drużyną ze Śląska 3:0.

W pierwszej rundzie lepsi byli goście z Tychów, 2:0. W rewanżu przy Oleskiej w Opolu, to Odrze bardziej zależało na zdobyciu kompletu punktów, gdyż chciała uciec od strefy spadkowej.

I bardzo szybko to właśnie podopieczni Adama Noconia udowodnili, że ostatnio są w całkiem dobrej dyspozycji. Podanie Michała Bednarskiego w trzeciej minucie wykorzystał Dawid Czapliński i było 1:0. GKS próbował i przejął inicjatywę, natomiast gospodarze mądrze się prowadzili i więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron Odra kreowała sobie lepsze sytuację, a mimo to, właśnie goście dominowali. Mogło być 2:0, ale po analizie VAR nie uznano bramki Wojciecha Kamińskiego. Dziesięć minut później już bramka była prawidłowa, a trafił Borja Galan bo asyście - a jakże - Macieja Makuszewskiego. W 81 minucie rezerwowy Tomas Mikinic ustalił wynik na 3:0 i komplet punktów został przy Oleskiej. Skazą na tej wygranej jest bezpośrednia czerwona kartka Galana i bez Niego będą musieli sobie Opolanie radzić w następnym meczu - ze Skrą Częstochowa.

Odra Opole - GKS Tychy 3:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Czapliński 3', 2:0 Galan 6', 3:0 Mikinic 81'.