• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 944
  • Dodano: 2023-04-16 / 09:59
  • Komentarzy: 0

  Przed nami ważny remont drogi w Uszycach

  (Fot. UMWO)

  Droga łącząca Uszyce ze Zdziechowicami zyska nową nawierzchnię. W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę dotyczącą jej remontu. Inwestycja warta jest 1 milion 700 tysięcy złotych. Prace przeprowadzone będą w ekspresowym tempie 3 miesięcy.


  Kolejny drogowy remont w województwie opolskim. Tym razem chodzi o wykonanie kilometra nowej nawierzchni drogi wraz z jej wzmocnieniem w gminie Gorzów Śląski. Prace przewidują usunięcie starej nawierzchni, wzmocnienie oraz wykonanie nowej konstrukcji. Dodatkowo w najbardziej niebezpiecznych miejscach, gdzie już dochodziło do wypadków, zainstalowana będzie bariera energochłonna.

  Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła informuje, że ten rok będzie obfitować - oprócz dużych inwestycji - właśnie w tego typu remonty. - Ta droga jest bardzo wyeksploatowana. Ten odcinek z Byczyny do Gorzowa Śląskiego jest dla wielu kierowców skrótem dla drogi krajowej S11. Do tej pory na remonty na tej drodze wydaliśmy 17 milionów złotych. Dziś podpisujemy kolejną umowę. Ta modernizacja polega na wymianie nakładki, likwidację osuwających się poboczy - mówi marszałek i zapowiada, że w przyszłym roku będzie miał miejsce przetarg na dokumentację związaną z remontem drogi w Zdziechowicach. - To jest bardzo trudny i długi przebieg - dodaje Andrzej Buła.

  Burmistrz Gorzowa Śląskiego Rafał Kotarski przypomina, że w ostatnich dniach grudnia uroczyście oddano po remoncie drogę dochodzącą do granic Uszyc. - Cieszymy się na kolejny remontowany odcinek drogi. Jest to docinek, który znajduje się obok cały czas działającego historycznego młyna. Odbywa się tutaj ruch samochodów ciężarowych, dostawczych. Niedaleko młyna znajduje się również szkoła - mówi Rafał Kotarski.

  Zastępca dyrektora do spraw utrzymania dróg ZDW Grzegorz Cebula mówi, że ten remontowany odcinek połączy dwa inne - wyremontowany w zeszłym roku z tym remontowanych w 2020 roku.

  Radny wojewódzki Szymon Godyla zauważa również aspekt poprawiającego się bezpieczeństwa. - Realizując te inwestycje zwracamy uwagę na likwidację niebezpiecznych miejsc czy zakrętów. Jest to kręgosłup gminy Gorzów Śląski oraz powiatu oleskiego. Wcześniej otwieraliśmy drogę po remoncie w Roszkowicach, odcinek prowadzący do Uszyc, teraz kolejne prace w kierunku Zdziechowic. Przypomnę, że niedawno został przebudowany niebezpieczny zakręt w Boroszowie - mówi Szymon Godyla.

  Dodajmy, że w ostatnich latach na drodze wojewódzkiej 487 miały miejsce remonty na łączną kwotę 16,9 mln zł:

  2017 r. Byczyna: 1,1 km, kwota inwestycji: 1,58 mln

  2018 r. Zdziechowice-Nowa Wieś: 0,5 km, kwota inwestycji: 0,95 mln

  2019 r. Nowa Wieś: 1 km, kwota inwestycji: 1,56 mln

  2020 r. Olesno- Boroszów: 1,54 km, kwota inwestycji: 6,86 mln

  2020 r. Uszyce-Wojsławice: 1,3 km, kwota inwestycji: 1,8 mln

  2021 r. Nowa Wieś: 1 km, kwota inwestycji: 1,69 mln

  2022 r. Uszyce - Zdziechowice (odc.1): 1,3 km, kwota inwestycji: 2,46 mln

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".