• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 885
  • Dodano: 2023-04-06 / 15:21
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymany nietrzeźwy kierowca, wcześniej ukradł paliwo

  (Fot. Opolska Policja)

  Wołczyńscy Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 19-latka kierującego osobowym fiatem, który 20 minut wcześniej dokonał kradzieży paliwa na stacji w Byczynie. Mieszkaniec Wołczyna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Teraz 19-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

  Na początku tygodnia kluczborski dyżurny otrzymał informację o kradzieży na stacji paliw w Byczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna do osobowego fiata, który był bez tablic rejestracyjnych, zatankował paliwo na kwotę ponad 180 zł, a następnie odjechał ze stacji nie płacąc za paliwo.

  Informacja o marce oraz kolorze samochodu natychmiast trafiła do patroli policyjnych będących w dyspozycji kluczborskiego dyżurnego. I tak po niespełna 20 minutach mundurowi z posterunku policji w Wołczynie podczas patrolu trasy Byczyna - Wołczyn zatrzymali kierowcę fiata, który poruszał się samochodem bez tablic rejestracyjnych.

  Policjanci podczas czynności w zatrzymanym samochodzie na siedzeniu ujawnili tablicę rejestracyjną. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, gdzie wynik urządzenia pokazał blisko promil. Dodatkowo po sprawdzeniu 19-latka w policyjnym systemie okazało się, że nie posiadał on wcześniej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

  Teraz młody mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".