• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2725
  • Dodano: 2023-04-06 / 12:11
  • Komentarzy: 0

  Szereg atrakcji na czas 60. KFPP Miasto ujawnia kilka szczegółów

  (Fot. Dżacheć)

  60. rocznica Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki potrzebuje specjalnego akcentu. Dlatego w Opolu szykuje się wiele akcji towarzyszących festiwalowi. Miasto nie ujawnia jednak wszystkich niespodzianek przygotowanych na czerwiec 2023.


  Jubileuszowa edycja KFPP potrwa od 9 do 11 czerwca w Amfiteatrze. Święto piosenki potrwa jednak o wiele dłużej. Przygotowano szereg atrakcji.

  - Zaczynamy już Dniami Opola, ale karty odsłonimy podczas osobnych konferencji. Wiadomo jednak, że już Dni Opola przebiegną pod hasłem jubileuszu festiwalowego. Czeka nas ciekawy projekt związany z Republiką czy Agnieszki Osieckiej. Przygotowaliśmy też wiele wystaw, chcemy pokazywać historię festiwalu na obrazach i zdjęciach. Takie wystawy pojawią się m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Już podczas festiwalu pojawi się wystawa plenerowa w okolicach amfiteatru, a w niej znajdziemy zdjęcia wcześniej niepublikowane - mówi Magdalena Matyjaszek z Wydziału Promocji Miasta Opola.

  Tradycyjnie w czerwcu pomalowany zostanie Zielony Mostek, jednak projektu jeszcze miasto nie ujawnia. Wiele wydarzeń związanych z czasem okołofestiwalowym będzie realizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki.

  - Muzeum Polskiej Piosenki zacznie obchodzić jubileusz już w maju, ponieważ pierwsza wystawa czasowa zostanie otwarta jeszcze w maju. Będziemy na niej eksponować kostiumy i pamiątki dotychczasowych festiwalu. Od 16 do 17 maja odbędzie się w muzeum konferencja naukowa dotycząca KFPP. Udział w niej wezmą naukowcy z całej Polski. Na początku czerwca przed ratuszem stanie wystawa plenerowa pokazująca publiczność ze wszystkich edycji festiwalu. Tradycyjnie zaprosić możemy już na kawiarenki z gwiazdami, które w tym roku odbędą się po raz 9. Wśród niespodzianek pojawi się też katalog ze zdjęciami z minionych 60 lat - słyszymy.

  - Program wydarzeń będzie bardzo bogaty. Chcemy jednak zostawić nieco niespodzianek na później. Mogę zdradzić, że opolską Aleje Gwiazd zasilą nowe gwiazdy, a pierwsze odsłonięcia odbędą się już w trakcie Dni Opola. Duże zainteresowanie ma też nasz konkurs na mural Zbigniewa Wodeckiego. Wpłynęło kilkadziesiąt prac, a po wyłonieniu zwycięzcy, mural powstanie na Placu Sebastiana, a jego oficjalne odsłonięcie odbędzie się w trakcie festiwalu - mówi Łukasz Śmierciak.

  W planie jest tez organizacja wycieczek po Opolu śladem festiwalu. Podczas koncertów nie zabraknie transmisji festiwalu na opolskim rynku, konkursów i wielu innych atrakcji, o której miasto będzie informować na bieżąco.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".