• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5293
  • Dodano: 2023-04-01 / 10:23
  • Komentarzy: 0

  Wkręciliście się! Poznaliśmy projekt muralu Zbigniewa Wodeckiego w Opolu

  (Fot. mat. pras.)

  Kolekcja muzycznych murali w Opolu powiększy się. Na Placu Sebastiana zobaczymy Zbigniewa Wodeckiego. Ponownie nie wiadomo jak duża była konkurencja, jednak wyłoniony zwycięski projekt jest bardzo oryginalny. W redakcyjny żart wkręciło się mnóstwo Czytelników.


  Urząd Miasta Opola chce powiększyć kolekcję muzycznych murali w Opolu. Na tę chwilę ulice miasta zdobi portret Anny Jantar, Andrzeja Nowaka oraz Krzysztofa Krawczyka.

  Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że postać Zbigniewa Wodeckiego zasługuje na artystyczne uhonorowanie, a komisja konkursowa wyłoniła zwycięski projekt. Mural ma powstać na Placu Sebastiana, a jego realizacja planowana jest w maju. Odsłonięcie nastąpi podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

  Konkurs ogłoszony przez miasto trwał do 30 marca, a nagrodą dla zwycięzcy, poza wykonaniem muralu jest kwota 40 tysięcy złotych. Miasto szukało doświadczonych artystów, którzy mają już w swoim portfolio murale.

  - Do dziś wspominam jego występy na scenie z Alicją Majewską, a klasyk, jakim jest Pszczółka Maja znają wszyscy. Plac Sebastiana się pięknie zmienił, ma swój historyczny urok i jest wspaniałym miejscem dla artysty - mówi prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  - Zbigniew Wodecki jest postacią niezwykle zasłużoną dla Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Oprócz charakterystycznej burzy włosów, która jest kojarzona z artystą, jest on także ikoną Festiwalu. Wspólnie we współpracy z Fundacją Zbigniewa Wodeckiego ogłaszamy konkurs i liczymy na wyjątkowe projekty. W obszarze Placu Sebastiana planujemy jeszcze prace, więc będzie wyjątkowo - mówi Łukasz Śmierciak z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola.

  Powyższy artykuł był oczywiście żartem. Jury konkursowe jeszcze nie ogłosiło zwycięskego projektu. Nasz pomysł przysporzył sporego wysiłku prezydentowi miasta Opola, który potwierdził, że otrzymał sporo korespondencji w tej sprawie - zarówno pozytywnej, jak i troszkę pretensji :) Mamy nadzieję, że humor w sobotę dopisywał wszystkim.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".