• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9098
  • Dodano: 2023-03-29 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  Ponad 70 wystawców na XIV Akademickich Targach Pracy na Politechnice Opolskiej

  Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej to największe w regionie spotkanie pracodawców ze studentami. Zainteresowanie rozmową z potencjalnym pracodawcą jest bardzo duże. W Łączniku pojawiły się tłumy studentów.


  Praktyki, staże i praca to oferty proponowane na Akademickich Targach Pracy przez ponad 70 wystawców. Jak zgodnie twierdzą, studenci zainteresowani są różnymi formami współpracy, a pytania o wynagrodzenie wcale nie padają jako pierwsze. Akademickie Targi Pracy to także okazja dla studentów, którzy jeszcze nie szukają pracy, aby sprawdzić, czego oczekuje pracodawca, lepiej przygotować się do debiutu na rynku pracy.

  - Od godziny zgłosiło się do nas kilku studentów zainteresowanych stażami i pracą po ukończeniu studiów. Szukamy akurat osób z branży budowlanej, a doświadczenie wcale nie jest potrzebne. Firma sama zadba o dobre przygotowanie pracowników, szkolenia i przyuczenie. Jeśli chodzi o staże, to tutaj w szczególności nabywa się potrzebnego później doświadczenia. Wśród osób, które odwiedziły nasze stanowisko nikt nie zapytał o widełki płacowe - mówi jeden z wystawców branży budowlanej.

  - Przyszłam tutaj rozejrzeć się wśród pracodawców. To bardzo fajna okazja poznać firmy, które szukają pracowników. Można zadać wszelkie pytania, podzielić się wątpliwościami i doświadczeniem. Obecnie jako studentka 4 roku pracuję dorywczo. Studia dziennie bardzo kolidują z pracą na etat, jednak już za rok, kiedy skończę studia mam nadzieję na podjęcie stałej pracy - mówi studentka Ania.

  Akademickie Targi Pracy, największe tego typu wydarzenie w regionie, to swoista platforma do rozmowy młodych ludzi z pracodawcami. - O tym, że takie wydarzenie jest potrzebne świadczy chociażby fakt, że co roku przybywa firm, które właśnie wśród studentów i absolwentów naszej uczelni szukają pracowników. To po prostu oznacza, że są oni dobrze oceniani i pożądani na rynku pracy - zaznacza Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

  Akademickie Targi Pracy po raz pierwszy od pandemii odbywają się w formie stacjonarnej, w środę 29 marca w godz. 10-14 w budynku "Łącznik" przy ul. Mikołajczyka 16. Na uczestników czekają przedstawiciele ponad 70 firm z całej Polski, którzy łącznie przygotowali ponad pół tysiąca różnego rodzaju ofert współpracy jak praktyki, staże czy stały angaż. - Pracodawcy reprezentują branże powiązane z kierunkami kształcenia na naszej uczelni, np. z motoryzacją, produkcją, przemysłem spożywczym, IT, turystyką, fizjoterapią, budownictwem, finansami. Studenci, którzy wezmą udział w targach nie muszą się martwić o nieobecności na zajęciach, zostaną one usprawiedliwione - dodaje Aleksandra Jasińska.

  Zdjęcie (1/47)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".