• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2632
  • Dodano: 2023-03-28 / 19:00
  • Komentarzy: 0

  Uwaga kierowcy! Zamknięcie węzła autostradowego Opole - Krapkowice

  (Fot. GDDKiA)

  W w związku z montażem pętli indukcyjnych w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem nastąpia utrudnienia na węźle autostradowym Opole - Krapkowice.


  W nocy z 28 na 29 marca zaplanowano czasowe zamknięcie węzła Krapkowice w związku z montażem pętli indukcyjnych w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem. W momencie zamknięcia węzła uruchomiony zostanie objazd.

  - Dla kierowców jadących w kierunku Wrocławia zostanie zamknięty zjazd z autostrady A4 w godzinach od 22:00 do 02:00, natomiast dla kierowców jadących w kierunku Katowic zostanie zamknięty zjazd z autostrady A4 w godzinach od 2:00 do 6:00 rano - informuje GDDKiA.

  Inna zadania, dla których prace rozpoczną się w tym roku:

  - W tym roku planujemy ogłoszenie przetargu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 Kępno - granica woj. opolskiego i śląskiego (z wyłączeniem obwodnicy Olesna), dla której posiadamy ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Będzie to droga ekspresowa, dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Stanowić będzie kolejny odcinek S11 pomiędzy oddaną w 2021 r. obwodnicą Kępna (etap II) oraz zaplanowaną do zakończenia w bieżącym roku obwodnicą Olesna. Dla kolejnych trzech zadań, mających na celu rozbudowę istniejących odcinków dróg krajowych, planujemy w tym roku rozpoczęcie prac. Są to: rozbudowa DK40 w Głuchołazach (0,89 km), rozbudowa DK45 Jełowa - Bierdzany (10,7 km) oraz rozbudowa DK45 na odc. Krapkowice - Rogów (6,6 km) - czytamy na stronie GDDKiA.

  Każde z tych zadań to przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, ale także zdecydowana poprawa komfortu jazdy.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".